Wróć do wpisów
13 lutego 2018

Chrupiące ciastka z czekoladą w oryginalnie zdobionym słoiku

Pachnące wanilią ciastka z czekoladą, zamknięte w ciekawym opakowaniu, to wspaniały dodatek do każdej kuchni. Moi bliscy twierdzą, że to nawet nieodzowny (czytaj niezbędny) składnik naszego domostwa. Lubię od czasu do czasu upiec jakiś smakołyk, chociaż nigdy nie sprostam oczekiwaniom domowników, którzy takie wypieki z otwartymi ramionami przyjęliby wręcz codziennie.

Taśma dekoracyjna tesa washi i ciastka z czekoladą

Uwielbiam testować różne przepisy, a potem zamykać je choćby na krótko w atrakcyjnych puszkach, pudełeczkach czy tak jak to zaraz przedstawię oryginalnym słoiku.

Co jest potrzebne, aby wyczarować oryginale opakowanie na ciastka czekoladowe?

Zapewne każdy z was ma swój ulubiony przepis na ciastki. Często testuję różne przepisy wyszperane w necie, a moim ulubionym blogiem słodkich poszukiwań są mojewypieki. Upiekłam ciastka w stosownej ilości – tak aby zaspokoić pierwszy głód bliskich, a resztę zapakowałam do pięknie ozdobionego słoika.

Pieczemy ciastki i …

5/5 - (1 vote)

W całym tym koncepcie najwięcej czasu zajmuje upieczenie ciastek, kolejnym trudnym etapem jest ich obrona przed ciastkożercami,  a potem następuje przyjemność dla fanów domowego zrób to sam. Oczywiście jestem takim fanem i często sama się na tym łapię, że szukam wzrokiem – co by tu jeszcze udekorować. Tym razem wybrałam ładny w kształcie słoik, przezroczysty – tak aby było dobrze widać poziom zawartości moich pyszności. Ważne jest dobre zamknięcie, aby ciastka nie zwietrzały.

Do tego dobrałam białą taśmę w czarne groszki tesa® typu washi, którą kilkukrotnie okleiłam słoik. Taki prosty zabieg, skutecznie rozweseli każdą kuchnię. Jak ktoś lubi inne kolory, to dobierze sobie taśmę w innym kolorze czy wzorze, albo… wykona coś bardziej skomplikowanego. Mega fantazyjną dekorację na słoiku, z dekoracyjne taśmy tesa® wykonała Antyweszka, chętni mogą podejrzeć tutaj.

Jeśli pieczecie na zapas, bo dobrze zabezpieczone ciasteczka mogą przecież dłużej poleżakować, to warto na takim słoiku zamieścić datę ich wypieku. Taka forma 'datowania’ może też być swoistą ozdobą. O tym napiszę… następnym razem.

Najczęściej piekę ciastka na zapas w weekend, tak, aby w ciągu tygodnia każdy mógł sobie skubnąć domowe wypieki, a nie sklepowe konserwanty. Często robię zapas nawet na dwa tygodnie, dlatego bardzo lubię moje wypieczone dzieła podawać w ciekawej oprawie. To jest bardzo ciekawy motyw na przechowywanie długo leżakujących pierniczków – można ozdobić świątecznym motywem pojemnik i nawet ustawić go pod choinką. A jakie są wasze sprawdzone sposoby na przechowywanie pachnących wypieków?

 

Kolorowe taśmy tesa

5/5 - (1 vote)

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.