Wróć do wpisów
29 października 2018

Mroczne dekoracje na Halloween

Uwielbiam tematyczne dekoracje, ożywiają one moje wnętrza, wprowadzając niesamowity nastrój i wzmacniając przy tym efekt aktualnych wydarzeń. Pogoda przestała nas rozpieszczać, a ja jako osoba nie potrafiąca jednak usiedzieć za długo w jednym miejscu. W te jesienne dni szukam sobie zajęć, które urozmaicą mój czas wolny. Noc horrorów to idealna okazja do spotkania się ze znajomymi oraz do przygotowania dekoracji na Halloween.

Lampiony na Halloween

Z tej okazji przygotowałam upiorne przekąski, na które przepisy znalazłam na różnych blogach. Kiedy wszystko było już gotowe postanowiłam wprowadzić czarodziejski klimat tego wieczoru i troszeczkę przestraszyć moich gości, przygotowując specjalne dekoracje Halloween. Jakie? Zaraz zobaczycie.

Lampiony na HalloweenPotrzebne produkty do wykonania lampionów na Halloween

Do ich wykonania zgromadziłam:

5/5 - (1 vote)

Upiorne lampiony na Halloween

Pracę zaczęłam od narysowania na czarnej tekturze nietoperzy oraz kotów. Na srebrnej bibule naszkicowałam gwiazdki. Wszystkie elementy następnie wycięłam. Białym pisakiem narysowałam kotom oczy.

Cały obwód słoików pokryłam klejem uniwersalnym w płynie tesa® ecoLogo.

Pora na przystrojenie…

Z białej i czerwonej bibuły wyrwałam kształt prostokąta, którym następnie przykryłam oklejony obwód słoika.

Wcześniej wycięte elementy przymocowałam do słoika klejem uniwersalnym tesa® Basic. Lampiony przewiązałam sznurkiem i umieściłam w nich świeczki typu „tealight”. Nie tak bardzo upiorne ozdoby na Halloween są już gotowe! Druga propozycja budzi już prawdziwą grozę!

Lampiony na Halloween

Pora na balonowe duchy!

Jedynym problemem, z którym musiałam się zmierzyć przy tworzeniu tej ozdoby – to moja niechęć do dmuchania balonów. Jednak ich efekt dekoracyjny przy organizowaniu przyjęć jest niezastąpiony. Do nadmuchania białych dekoracji wybawieniem okazała się pompka do balonów. Jeśli jeszcze nie macie w pogotowiu takiej pompki to bardzo szybko możecie ją wykonać. Wszystkie produkty do jej zrobienia na pewno macie w domu, to prawdziwy upcyling!

Do wykonania balonowych duchów potrzebne są:

Przerażające balonowe dekoracje

Nadmuchane balony związałam i narysowałam na nich straszliwe twarze. Głowy duszków przykryłam moskitierą, którą przywiązałam sznurkiem do balonowego cypelka. Sznurek, którym obwiązujemy cypelek musi być nieco dłuższy, bo nasze duszki będą unosić się w powietrzu – jak? – dzięki dyskretnym haczykom tesa® Powerstrips.

Balonowe duchy

Zanim jednak balonowe duchy zaczęły latać ozdobiłam je wyciętymi wcześniej nietoperzami przy pomocy tego samego kleju, którym kleiłam koty i gwiazdki do lampionów

Balonowe duchyNie bez powodu umieściłam moje potworki w przejściu. Taki zabieg sprawi, że dzięki ruchom powietrza duszki delikatnie będą się ruszać. Latające duchy przymocowałam w wejściu do salonu na przezroczyste haczyki. Kiedy Halloween się skończy, bez problemu je usunę i to bez śladów!

Mój mały pies na razie obszczekuje nieufnie nowych lokatorów, ciekawe jak zareagują na nich moi goście – a Wy lubicie tematyczne dekoracje?

Halloween i duchy

 

 

5/5 - (1 vote)

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.