Wróć do wpisów
17 kwietnia 2019

Jajka z niespodzianką – pomysł na dekorację wielkanocną i zabawę dla dzieci

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Pamiętam z czasów dzieciństwa jak rodzice chowali mi i mojemu rodzeństwu słodkie upominki w ogrodzie. Nasz ojciec był mistrzem w wymyślaniu oryginalnych kryjówek. Wkładał torbę ze słodyczami do wcześniej wykopanego dołu, który później przykrywał kamieniem, albo układał ją gdzieś w krzakach za szopą z narzędziami. Szukanie czekoladowych jajek było zawsze świetną i bardzo wciągającą zabawą. Teraz staram się dostarczyć podobnej rozrywki moim dzieciakom. W zależności od pogody, przekąski od zajączka chowam w domu lub w ogrodzie. W tym roku zdecydowałam się pójść w innym kierunku – przygotowałam wiszące jajka z niespodzianką.

jajka z niespodzianką DIY

Z czego przygotować wiszące jajka z niespodzianką:

  • plastikowe, otwierane jajka
  • kolorowa krepa
  • ozdobne wstążki i sznurki
  • słodycze lub inne drobiazgi
  • nożyczki
  • taśma dwustronna tesafilm®

Plastikowe jajka znalazłam w jednym ze sklepów internetowych, oferujących materiały do rękodzieła. Taki sklep to dla nie prawdziwy raj! Jajka dostępne były w kilku rozmiarach – ten, który wybrałam okazał się idealny do schowania kilku cukierków. U mnie w domu zajączek zawsze przynosił słodycze, ale jeśli Wasze tradycje wielkanocne są inne, cukierki z powodzeniem możecie zastąpić niewielkim drobiazgiem, zabawką lub zdrowszą przekąską.

Wiszące jajka z niespodzianką

W plastikowych jajkach z obu stron były małe otworki – dokładnie tak jak jest to w prawdziwych wydmuszkach. Przez każdy z nich przełożyłam dość długi kawałek wstążki. Aby było łatwiej, polecam obciąć jej końcówkę na skos, pod ostrym kątem. W ten sposób uzyskacie wąski i spiczasty brzeg, który łatwiej przełożyć przez dziurkę w jajku. Od wewnętrznej strony zawiązałam supełek, tak aby wstążka nie wysunęła się z otworu.

Wstążkę wystającą na zewnątrz jajka, związałam tworząc pętelki – wieszaczki. Jedna z nich pozwoli później na zawieszenie jajka na gałęzi, a druga będzie uchwytem, za który dzieciaki będą ciągnąć, żeby otworzyć jajko.

 

Po przygotowaniu w ten sposób obu połówek jajka, wypełniłam je cukierkami i zamknęłam. Kolejny etap przygotowań to ozdabianie wiszących jajek z niespodzianką. Zależało mi na tym aby były radosne i kolorowe, dlatego zdecydowałam się owinąć je krepą.

Wokół jajka, wzdłuż krawędzi z obu stron przykleiłam kawałek taśmy dwustronnej. Ważne jest to, aby nie zakleić miejsca w którym łączą się obie połówki – to utrudni otwieranie i może popsuć dzieciom zabawę.

Następnie ucięłam kwadratowy kawałek krepy i owinęłam nim jajko, dodatkowo przyciskając w miejscach gdzie przyklejona była taśma. Końce krepy związałam kolorowym sznurkiem, tworząc coś w rodzaju cukierka.

Tak przygotowane jajka z niespodzianką zawiesiłam na gałęziach. Przyznaję, że dla testu i na potrzeby zdjęć skorzystałam z pomocy koleżanki oraz jej syna. Chciałam mieć pewność, że wszystko będzie w porządku, więc mała próba była konieczna. Jednocześnie zależało mi na tym, aby nie zepsuć wielkanocnej niespodzianki moim dzieciom.

 

Wielkanocne jajka z niespodzianką w wersji DIY

Na samą Wielkanoc planuję przygotować znacznie więcej jajek i rozwiesić je na drzewach w naszym ogrodzie. Dzieci będą otwierać je ciągnąc za uchwyt ze wstążki, dlatego wybierając miejsce do zawieszenia kolorowych jajek z niespodzianką warto upewnić się, że będzie ono mocne i stabilne. W przypadku gałęzi, najlepiej aby była ona gruba i wytrzymała.

Wielkanocne jajka z niespodziankąWielkanocne jajka z niespodzianką

Jak Wam się podoba taki pomysł na wielkanocne chowanie słodyczy? Moim zdaniem to fajne urozmaicenie i dodatkowy element zabawy dla dzieci. Dodatkowo, takie wiszące jajka pozwalają zmienić ogrodowe drzewa w wielkanocne stroiki w rozmiarze XXL. W połączeniu z marchewkami DIY, mój ogród będzie w pełni gotowy na Zajączka. Taka zabawa sprawdzi się nie tylko w święta. Można z powodzeniem wykorzystać ten pomysł podczas przyjęcia urodzinowego lub na inną okazję.

Wielkanocne jajka z niespodzianką

5/5 - (1 vote)

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.