Wróć do wpisów
25 września 2018

Jesienny stroik do ogrodu

I nastała jesień. Już dużo wcześniej wiele symptomów zwiastowało przyjście kolejnej pory roku: kasztany, jarzębina, chłodniejsze wieczory i szyszki. Te ostatnie zainspirowały mnie do tego, aby stworzyć jesienny stroik. Wróciłam do domu z siatką szyszek i zaczęłam szukać innych przedmiotów, dzięki którym mogłabym stworzyć niebanalną kompozycję. Przypomniałam sobie o drewnianym pudełku, z którego niedawno przesadzałam przerośniętą jukkę. W tym momencie już cały aranż mojego jesiennego stroika miałam w głowie.

Jesienny stroik z szyszkami

Co jest potrzebne aby stworzyć jesienny stroik?Jesienny stroik - co jest potrzebne

Bardzo lubię minimalistyczne połączenia kolorystyczne – różne odcienie drewna przełamane mocną czerwienią. Takie aranżacje od razu wprowadzają mnie w jesienny nastrój.

Rate this post

Tworzenie stroika zaczęłam od ucięcia taśmy montażowej, która posłużyła mi do połączenia dwóch korków.

Konstrukcję korkową przy pomocy tej samej taśmy zamocowałam do drewnianej podkładki.

Tak powstałe „krzesełko” przytwierdziłam w rogu pudełka.

Do drugiej podstawki zamocowałam w wyżej opisany sposób po jednym korku i postawiłam ją w  przeciwległym rogu pudełka, tworząc piętra. Na podstawkach umieściłam świece.

Szyszki wsypałam do pudełka aż po jego brzeg. Na koniec stroik przystroiłam małymi, czerwonymi grzybkami, które kiedyś kupiłam w małej kwiaciarni niedaleko mojego domu. Udało mi się na nie trafić tylko raz, a sądzę, że są rewelacyjną ozdobą. Miniaturowe muchomory wyglądają jak wyciągnięte wprost ze świata wróżek. Swoją drogą, jeśli lubicie takie bajkowe klimaty, powinniście spróbować pomysłu na zrobienie w ogrodzie domków dla tych magicznych stworzeń. Póki pogoda dopisuje, mój jesienny stroik zdobi ogród, lecz kiedy tylko dni zaczną zwiastować zimę schowam go w mieszkaniu. Z pewnością równie dobrze będzie wyglądał na kominku w pokoju.

Jesienny stroik z szyszkami

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.