Wróć do wpisów
10 czerwca 2019

Szybka naprawa konewki

Uff, jak gorąco! Żar leje się z nieba i ani jednej chmurki na niebie. Pogoda jest piękna, ale wysoka temperatura wszystkim daje się we znaki, również roślinom. Podczas upałów są one narażone na przesuszenie. Z doświadczenia wiem, że w taką pogodę najlepiej podlewać je dwa razy dziennie. Ważne jest też, aby nie robić tego w największy upał, tylko rano i wieczorem. Dlaczego? Krople wody w pełnym słońcu działają jak soczewka uszkadzając rośliny – wolę im tego oszczędzić! Ostatnio, podczas wieczornego podlewania odkryłam, że konieczna jest naprawa konewki. Czarna deszczownica (czy też sitko) na jej końcu, bardzo się poluzowało i zaczęło wypadać. Na szczęście znalazłam szybki sposób na rozwiązanie tego problemu, więc postanowiłam się nim z Wami podzielić.

konewka naprawiona taśmą tesa

Naprawa konewki – wystarczy dobra taśma

W garażu znalazłam rolkę taśmy naprawczej tesa® duct tape. To jeden z takich produktów, który warto mieć zawsze pod ręką. Można nią skleić niemal wszystko. Jest bardzo mocna, dobrze przylega, a na dodatek można ją urwać ręcznie. To znacznie ułatwia i przyspiesza każdą naprawę.  Taśmę tego typu można też wykorzystać na milion sposobów! Jednym z nich jest zrobienie piłki – opisane już kiedyś na blogu. Mnóstwo oryginalnych pomysłów pojawiło się też niedawno na stronie tesa, w dziale z kreatywnymi poradami. Zachęcam Was do ich przejrzenia.

Naprawa konewki taśmą duct

Jak się zapewne domyślacie, sama naprawa była w moim przypadku bardzo prosta. Wystarczyło złożyć ze sobą oba elementy i owinąć je wokół taśmą naprawczą. Gotowe! Zapewniam, że w przypadku naprawy konewki to rozwiązanie sprawdza się świetnie, ponieważ taśma jest odporna na wszelkie czynniki atmosferyczne – promienie UV oraz wilgoć.

Szczerze zachęcam, aby nie wyrzucać uszkodzonych rzeczy, tylko je naprawiać. Ja i moje „ekologiczne sumienie” zdecydowanie lepiej czujemy się, gdy uda mi się przywrócić użyteczność różnych przedmiotów, lub czasem wręcz nadać im nowe życie. Szczególnie gdy zajmuje to dosłownie chwilę czasu.

Naprawa konewki

 

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.