Geometryczny obrazek DIY
Bardzo podoba mi się moda, która już od ponad roku bardzo często przewija się w aranżacji wnętrz – a mowa tu o geometrycznych wzorach. W swoim domu posiadam miski, przyborniki oraz lampy w nowoczesnym, trochę kanciastym stylu. Jestem wielką fanką dekoracyjnych detali, które budują charakter wnętrza. W przedpokoju brakowało mi kolorowego elementu, który przykuje uwagę gości po przekroczeniu progu. Wpadłam na pomysł powieszenia na pustej ścianie geometrycznego obrazka! W sklepach z dodatkami do domu żadna grafika nie przypadła mi do gustu, dlatego postanowiłam sama wykonać ozdobę. W holu mam jasne meble, wybrałam więc ramkę w podobnym odcieniu drewna.
Co będzie potrzebne do przygotowania geometrycznego obrazka?
- kartki kolorowego papieru – w odcieniach zieleni, kolorze żółtym i pomarańczowym
- jedna większa, biała kartka
- ramka na zdjęcie w formacie A4
- nożyczki
- klej w sztyfcie tesa® Easy Stick
- klej w taśmie tesa® Ecologo®
- gwóźdź samoprzylepny tesa®
Jak zrobić geometryczny obrazek?
Z kolorowego papieru wycięłam różnej wielkości trójkąty – zielonych kartek, bardziej podłużne, a z żółtej i pomarańczowej mniejsze i bardziej prostokątne. Następnie połączyłam ze sobą wycięte elementy na białej kartce, tworząc z zielonych trójkątów liście ananasa. Układanie puzzli nie jest moją mocną, ale w miarę szybko dopasowałam elementy, które przykleiłam do kartki klejem w sztyfcie tesa®. Kolejno połączyłam ze sobą także trójkąty żółte i pomarańczowe, układając kształt owocu ananasa. Wszystkie drobne elementy przykleiłam klejem w taśmie, który ułatwił pracę i pozwolił uniknąć zbędnego bałaganu. Na koniec przykleiłam geometryczny obrazek do płyty ramki, żeby nie przemieszczał się podczas wieszania. Bardzo irytują mnie krzywo zawieszone dekoracje. Obrazek włożyłam do ramki. Kolejny etap to zawieszenie go na ścianie.
Czas zawiesić geometryczny obrazek… bez wiercenia?
I tu pojawił się problem, który na szczęście szybko udało mi się rozwiązać. Wyobrażacie sobie przybijanie dwóch gwoździ w tak bliskiej odległości? A co jeśli obrazek mi się znudzi, albo będę chciała zmienić dekorację ściany? Z pomocą przyszły mi gwoździe samoprzylepne tesa®. Najpierw oczyściłam powierzchnię z kurzu i zabrudzeń. Warto wiedzieć, że produkty samoprzylepne nie powinny być stosowane na farbach zmywalnych. Jeżeli użyta farba ma powierzchnię antyadhezyjną, to tak samo jak brud – klej również nie będzie przywierał. Moja farba na szczęście nie ma takich właściwości. Nie jestem fanką połyskującego efektu, który zwykle one dają.
Wracając do montażu gwoździ – zaczęłam od plastrów, które przymocowałam do ściany. Docisnęłam je przez 5 sekund na całej powierzchni plastra. Kolejno usunęłam folię ochronną i przykleiłam do plastra gwóźdź. Plastikowy gwóźdź, zgodnie z instrukcją zamocowałam tuż nad czerwonym paskiem. Wystający na dole kawałek plastra, gwarantujemożliwość późniejszego usunięcia gwoździa bez śladu. Gwóźdź docisnęłam do plastra przez około 5 sekund na całej powierzchni i gotowe – już po chwili mogłam zawiesić geometryczny obrazek w przedpokoju!
Jak wyrównać obrazek na ścianie?
Dodatkowym atutem gwoździa jest możliwość regulacji wysokości, która bardzo ułatwiła mi sprawę. Oczywiście, jeden gwóźdź zawiesiłam nieco zbyt nisko i obrazek wydawał się przekrzywiony. Na szczęście wystarczyło przesunąć czerwony element do góry, aby odblokować ruchomą główkę i wyrównać gwóźdź, na linii góra-dół. Po wybraniu odpowiedniej wysokości, przesunęłam czerwony element na sam dół, blokując w ten sposób wybraną wysokość.