Wróć do wpisów
10 maja 2021

Okno ozdobne na taras – wyjątkowa dekoracja

Wspinaczka w skałach to zdecydowanie mój ulubiony sport. Dzięki niej zyskuje pozytywną energię, mam więcej sił na codzienne obowiązki, a do tego utrzymuje sprawność fizyczną. Ten sport angażuje wszystkie mięśnie – nóg, rąk, brzucha i pleców. Wspinanie pozwala mi się maksymalnie zrelaksować. Dlaczego? Ponieważ intensywny wysiłek wymusza na nas na całkowite skupienie się na „tu i teraz”.  Co sprawia, że zapominamy o codziennych problemach i troskach. Z uwagi na miejsce zamieszkania nie zawsze mam czas, aby jechać w skały. Dlatego przygotowałam na taras dekorację, która będzie mi o tych chwilach przyjemności przypominać, tak narodził się pomysł na okno ozdobne!

Co będzie potrzebne, aby stworzyć okno ozdobne?

Wspinaczkowe węzły

Moja rama okienna nie obędzie się oczywiście bez najważniejszego we wspinaczce węzła „ósemki”. Co to takiego? Jest to węzeł,  który wiąże w połowie repsznurza – krótkiej lince stosowanej we wspinaczce do wiązania np. blokera na linie zjazdowej. Na powstałe oczko mocuje karabinek. Akurat ten, który stosuje jest gadżetem, który kupiłam kiedyś do kluczy. Następnie przywiązuję końce repsznura do ramki na supeł zwany w świecie wspinaczkowym węzłem zwykłym.

karabinek

Przyklejanie zdjęcia ze wspomnieniem

W następnym kroku przykleiłam zdjęcie do ramki okiennej za pomocą przezroczystej, dwustronnie klejącej taśmy tesa®. Taśmę przykleja się bardzo prosto rozwijając powoli z rolki i przyciskając do ramki. Wyklejam w ten sposób wszystkie elementy. Następnie należy ściągnąć górną ochronę z taśmy i przykleić nasze zdjęcie. Wybierając obrazek upewnij się, że wewnętrzna ramka okna nie zasłoni ważnych elementów.

zdjęcie

Zawieszanie ozdobnego okna

Ramkę zawieszam na tarasie, na deskach elewacyjnych. Chcę, aby śruba utrzymała się bez względu na warunki atmosferyczne. Dlatego do jej zawieszenia zastosowałam samoprzylepną śrubę montażową firmy tesa®. Jest to niezawodny sposób montażu elementów do wagi 5 kg, który nie wymaga wiercenia w desce elewacyjnej. Co jest równie istotne to to, że jeżeli zdecyduję się na zmianę dekoracji, śrubę mogę usunąć bez pozostawienia śladu na desce.

Montaż śruby:

  • Oczyść powierzchnię z kurzu i brudu
  • Przyklej adapter
  • Wprowadź masę klejącą do adaptera aż wyjdzie drugą, mniejszą dziurką
  • Odczekaj 12 godzin aż masa klejąca się zwiąże
  • Nałóż metalową płytkę i śrubkę na adapter
  • Zawieś ramkę

Zobacz film z dokładną instrukcją montażu.

Ozdabianie dekoracji na taras

Do przyozdobienia mojej ramki użyłam repsznura, miniaturowych karabinków oraz woreczka na magnezję. Następnie do montażu użyłam niewidocznych haczyków dekoracyjnych,  których używałam wcześniej przy mocowaniu planogramu – wpis możesz zobaczyć tu.

Montaż haczyka dekoracyjnego:

  • Przyklej plaster dociskając przez 5 sekund
  • Do plastra przyklej haczyk dociskając przez 5 sekund
  • Zamocuj ozdobę

lina

Emocje ze wspomnień zawsze z Tobą

Moje okno ozdobne można zawiesić w różnych miejscach – w salonie, w sypialni, na tarasie. Z pewnością będzie przypominać pozytywne emocje związane ze wspomnieniem na  zdjęciu.

wyrozniajacy

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.