Wróć do wpisów
07 grudnia 2020

Ozdoba choinkowa w moim stylu

Zaczął się ten czas. Witryny sklepowe ozdobiły renifery i mikołaje. Grudzień rozświetlił ulice tysiącem kolorowych świateł. Wszystko wskazuje na to, że Boże Narodzenie za pasem. Dekoracje widoczne na zewnątrz motywują mnie do wprowadzenia świątecznego klimatu wewnątrz domu. A dlaczego ozdoby z szyszek? Podczas spaceru po lesie mój mały pies Leon spuszczony ze smyczy przyniósł w swoim małym pyszczku szyszkę i tak narodził się w mojej głowie pomysł na ozdobę choinkową z szyszek.

Szyszki na choince

Jak powstała moja ozdoba choinkowa?

Wróciliśmy do domu z kieszeniami pełnymi szyszek. Następnie, dokładnie przejrzałam znaleziska. Oczyściłam szyszki z leśnego poszycia i igliwia. Potem odłożyłam je do wyschnięcia. Wiedziałam, że na uzyskanie tego efektu, potrzebne będą około dwa dni. Leon bardzo szczekał, kiedy uświadomił sobie, że zebrane szyszki nie są jego nową zabawką. W związku z tym szybko zajęłam go gryzakiem i odłożyłam szyszki w ciepłe miejsce.

Do wykonania ozdoby choinkowej z szyszek potrzebujemy:

Jak zrobić brokatowe szyszki na choinkę?

Kiedy szyszki były już suche zabrałam się do pracy. Postanowiłam udekorować klejem z brokatem zewnętrzną stronę łusek. Dzięki sprytnej końcówce kleju, dekorowanie jest bardzo precyzyjne. Drobinki brokatu będą się pięknie mienić pod wpływem światła. Do realizacji mojego pomysłu najlepsze okazały się mocno otwarte szyszki.

Z początku nie wiedziałam, na który kolor kleju się zdecydować. Z pozoru było to bardzo proste zadanie. W opakowaniu było do wyboru sześć pięknych kolorów. Ostatecznie zdecydowałam się na srebrny i złoty, ponieważ na choice te kolory pasują praktycznie zawsze.

Gdy już ozdobiłam brokatem wszystkie szyszki, pozostawiłam je do wyschnięcia. W tym czasie przygotowałam równej długości nitki, za pomocą których zamierzałam powiesić moje ozdoby na gałązkach choinkowych. Po kilku godzinach zawiesiłam moją dekorację!

Zawieś szyszki na choinkę

Brokatowe szyszki – efekt końcowy!

Tworzenie w domu świątecznego klimatu przychodzi z wiekiem. Jako studentka wieszałam na oknie białe lampki, jednak nie kupowałam choinki do swojej bursy. Aktualnie, gdy tylko usłyszałam świąteczną piosenkę w radiu od razu naszła mnie ochota na stworzenie klimatu w domu. Dostałam od mamy i teściowej bombki, niezbyt piękne – głównie te, które nie pasowały im do ich przemyślanych, świątecznych choinek. Na moim drzewku znajdą się różnorodne bombki oraz szyszki. Moja oryginalna ozdoba choinkowa przepięknie prezentuje się na iglastej gałązce. Pomyślałam, że w tym roku zrobię również stroik ze świerkowej gałązki, na którym postawię śnieżne kule DIY. Czym są śnieżne kule? Przeczytasz tutaj. Na świerkowych gałązkach położę brokatowe szyszki. Jestem pewna, że brokatowe szyszki na choinkę spodobają się wszystkim tym, którzy nie potrafią upiec pierników lub nie wieszają ich na choince, ponieważ wolą je mieć na swoim talerzu :)

 

 

Brokatowe szyszki Choinkowe szyszki Szyszki na choinkę DIY

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.