Wróć do wpisów
14 grudnia 2020

Ozdoba świąteczna 3w1: Dekoracja ścienna – Łańcuch na choinkę – Prezent świąteczny

Co roku wraz z moją domową ekipą w składzie ja i moje pociechy Krzyś i Krysia, oprócz pierników wykonujemy świąteczne dekoracje. Uwielbiam proste ozdoby, których realizacja nie wymaga poświęcenia mnóstwa czasu, a efekt końcowy jest o wiele lepszy niż można to było sobie na początku wyobrazić. Tym razem stwierdziliśmy, że przydałaby się nam jakaś ozdoba świąteczna na naszą szarą ścianę. A ponieważ ostatnio zaczęły mi się podobać złote akcenty, to pomyślałam sobie, że łańcuch – girlanda w kolorze złota i bieli będzie doskonale uzupełniała tą ścianę. I nawet sobie nie wyobrażacie, jakie to miało konsekwencje.

Ozdoba świąteczna z papieru

Krzyś stwierdził, że taki łańcuch to on chce zawiesić również na choince. A Krysia podbiła temat, że taka śliczna ozdoba świąteczna nie może być tylko zawieszona na naszej choince, ale trzeba zawieźć ją babci jako prezent. I w ten sposób nasz gwiazdkowy papierowy łańcuch stał się moją ozdobą na ścianę, Krzysia łańcuchem na choinkę i Krysi prezentem dla babci.

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że każda z tych ozdób jest naprawdę banalnie prosta do wykonania.

Kilka elementów potrzebnych do wykonania gwiazdkowej ozdoby świątecznej:Ozdoby z papieru DIY

  • dziurkacz ozdobny do papieru z motywem gwiazdki o średnicy 5cm
  • arkusze złotego i białego papieru dekoracyjnego 250g
  • złota nitka
  • klej w taśmie tesa®

Dodatkowo do zawieszenia papierowego łańcucha:

A do zapakowania naszej dekoracji na prezent:

  • pudełko (może być tak jak u nas po pysznych słodyczach)
  • wstążka

Ozdoba świąteczna z papieru – łatwy sposób na łańcuch choinkowy

Najwięcej pracy i wysiłku moje pociechy włożyły w wycinanie gwiazdek. Te duże dziurkacze są bardzo fajne, bo nie oszukujmy się, ręcznie nie udałoby nam się wyciąć tylu takich samych kształtów. Dziurkacz to bardzo ułatwia, ale trochę ciężko chodzi, może dlatego, że jest do wcinania gwiazdek nie tylko z grubego papieru ale również z pianki.

Następnie klejem w taśmie przejechaliśmy po gwiazdce.Ozdoba świąteczna - Klejenie gwiazdek klejem tesa

Położyliśmy na klejącą powierzchnię złotą nić i…Ozdoba świąteczna - Złota gwiazdka - papierowy łańcuch DIY

… przyłożyliśmy całość drugą złotą gwiazdką, tym razem już bez kleju. Całość Krysia pieczołowicie  docisnęła.Złota gwiazdka - papierowy łańcuch DIY

I tak samo podziałaliśmy z białą gwiazdką.

Oraz z kolejną, kolejną i jeszcze kolejną… W ten sposób powstała moja ścienna ozdoba, którą zawiesiłam na dyskretnych – bo przezroczystych haczykach.

Ozdoba świąteczna - Łańcuch z papieru

A potem cały proces dziurkowania i smarowania klejem od nowa, aż powstał prezent dla babci. Damy też babci opakowanie haczyków dekoracyjnych, w razie gdyby łańcuch miał zawisnąć w innym miejscu niż na świątecznym drzewku.

Ozdoba świąteczna DIY z papieru

A tak się prezentuje nasz dłuuuuugi złoto – biały papierowy łańcuch na choinkę.

W tym roku udało nam się w szybki i łatwy sposób wykonać aż 3 dekoracje świąteczne. Syn nawet stwierdził: „Mama to wygląda lepiej niż ze sklepu”. Właściwie to by było na tyle, bo już zaczyna mnie prześladować odgłos klikania dziurkaczem. Ale nie byłabym sobą, gdybym nie zastanawiała się nad przyozdobieniem przedpokoju, może w rozświetloną ramkę świąteczną?

1/5 - (1 vote)

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.