Wróć do wpisów
12 sierpnia 2019

Ozdoba z kamieni DIY – kamienne ludki w ogrodzie

Pamiętam dobrze, jak jeszcze jako dziecko, uwielbiałam zbierać ładne kamienie. Moja kolekcja była dość zróżnicowana, a każdy kamyk miał w sobie coś wyjątkowego – przynajmniej w ocenie kilkulatki. Ładny kolor, błyszcząca tekstura, ciekawy wzór na powierzchni lub oryginalny kształt. Dzieci potrafią fascynować się wszystkim, nawet najbardziej zwyczajnymi rzeczami i chyba to jest w dzieciństwie najpiękniejsze. Zauważyłam, że moja córka budują już swoje własne kolekcje i bynajmniej nie z mojej inicjatywy. W każdym razie, to małe dziecięce hobby zainspirowało mnie kreatywnie i tak powstała dzisiejsza ozdoba z kamieni.

Ozdoba z kamieni

Korzystając z wakacji i pięknej pogody, pojechaliśmy w weekend na działkę do moich rodziców. Co jak co, ale w miejscu takim jak to, nie trudno o całą masę kamieni. Zauważyłam kilka takich, które jedną stronę miały płaską i od razu wiedziałam co z nich zrobimy. Ten projekt jest banalnie prosty i szybki w wykonaniu. Już kilka lat temu widziałam w internecie trend malowania kamieni na różne sposoby – robienia z nich ozdób, przycisków do papieru i kamiennych ludków. Z myślą o nich, zabrałam z domu kilka wodoodpornych markerów w różnych kolorach. U taty w altanie znalazłam taśmę montażową, nożyczki i tak zaopatrzona zabrałam się do pracy. W czasie gdy córka robiła różnokolorowe, wzorzyste „pisanki” z kamieni, ja zajęłam się za przygotowaniem własnej ozdoby z kamieni.

Ozdoba z kamieni – co jest potrzebne do jej przygotowania?

Przygotowanie kamieni i tworzenie kamiennych ludków

Na początek wyczyściłam wszystkie kamienie pod bieżącą wodą i poczekałam aż wyschną. Piasek utrudniłby malowanie i klejenie. Obejrzałam dokładnie każdy kamień i wybrałam stronę, na której będzie stać, na kamiennej podstawie. To ważny krok, bo działając zgodnie z kształtem kamieni, miałam pewność, że nie będę działać wbrew zasadom fizyki, a taśma montażowa będzie miała wystarczającą powierzchnię styku, żeby stworzyć mocne połączenie.

Zaczęłam rysować oczy. Najpierw namalowałam białe, owalne kształty. W następnym kroku, dorysowałam czarne kropki imitujące tęczówki. Zrobiłam tak z każdym kamieniem, kierując kamienne spojrzenia w różne strony.

Jak powstała kamienna rodzinka

Kamienne ludki

Tak przygotowane kamienne ludki pozostało już tylko przykleić na podstawie, za którą posłużył mi sporej wielkości, płaski kamień. Nożyczkami ucinałam kolejno niewielkie kawałki taśmy montażowej. Następnie przyklejałam je w odpowiednim miejscu na dużym kamieniu i za każdym razem dociskałam przez chwilę, zgodnie z instrukcją. Po zdjęciu folii ochronnej z wierzchu taśmy, układałam na niej kamień (płaską stroną) i jego również przyciskałam przez kilka sekund. Po chwili moja kamienna kompozycja była gotowa. Prawda, że proste?

Rodzinka kamiennych obserwatorów znalazła swoje miejsce pod jednym z krzaków. Początkowo miałam plan, aby zostawić ją na działce, jednak zarówno mi, jak i mojej córce, te kamienne ludki spodobały się tak bardzo, że nie miałyśmy serca zostawić ich w samotności. Zabrałyśmy je ze sobą.

Ozdoba z kamieni do ogrodu

Z odrobiną kreatywności, kamienie potrafią zamienić się w rewelacyjne ozdoby i dekoracje do ogrodu. W zeszłym roku, koleżanka zrobiła z kamieni ślady stóp, które prowadziły do latarni morskiej. Możecie o tym poczytać w tym wpisie. To tani i szybki sposób, żeby zrobić coś z niczego i jednocześnie nadać przestrzeni trochę charakteru. Dekoracje są niewielkie, więc nie rzucają się w oczy, za to wzbudzają uśmiech, gdy już zostaną zauważone.

Kamienna rodzinka, chór z kamieni

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.