Wróć do wpisów
27 stycznia 2020

Porządkowanie kabli – koniec bałaganu pod biurkiem

Z uwagi na wiele urządzeń elektrycznych przedłużacz w pokoju mojego syna jest niezbędny. Do podłączenia jest m.in. komputer, lampka nocna, drukarka czy router. W tym roku remontowaliśmy pokój Stasia i zrobiliśmy mu małe przemeblowanie. Postawiliśmy mu biuro przy oknie, dzięki czemu ma więcej światła podczas odrabiania lekcji, jednocześnie słońce nie odbija mu się w monitorze. Taki remont to też świetny moment na gruntowne sprzątanie. Przy okazji przestawienia biurka i podłączania urządzeń zrobiliśmy porządek z kablami, w których dotychczas zbierało się dużo kurzu.

zdjęcie_podgląd

Do uporządkowania kabli potrzebujesz dwóch rzeczy:

Montaż przedłużacza i innych urządzeń elektrycznych

Zauważyliście, że przedłużacz ma dziurki pod spodem? Zastanawialiście się do czego one służą? Jeżeli tak, to dobrze trafiliście, bo dzisiaj się dowiecie:-) Mianowicie służą one do jego podwieszania. Jakie są zalety takiego montażu? Po pierwsze łatwość w użytkowaniu – przedłużacz jest pod ręką, po drugie łatwość w utrzymaniu czystości – przedłużacz nie jest zbiorowiskiem kurzu. Do montażu idealnie nadają się samoprzylepne gwoździe do otworów profilowanych od tesa® – takich w kształcie dziurki od klucza, które często znajdują się w urządzeniach elektrycznych typu zegar, router, przedłużacz, sterowniki do SmartHome. Gwóźdź jest regulowany zarówno w pionie, jak i w poziomie, dzięki czemu łatwo dopasujesz wysokość do otworów. A jak jest ich największa zaleta? Nie musisz wbijać gwoździ i niszczyć ściany czy biurka. Takie gwoździe można kupić w dobrych sklepach budowlanych oraz online.

Łatwy montaż gwoździa samoprzylepnego:

  1. Oczyść powierzchnię z pyłu i kurzu.
  2. Odklej plaster i przyklej. Przytrzymuj go przez 5 sekund na całej długości.
  3. Przyklej do plastra gwóźdź również przytrzymując go przez 5 sekund na całej długości.
  4. Wyreguluj wysokość i zawieś urządzenie. Gotowe!

Jeżeli zdecydujesz się na przewieszenie przedłużacza w inne miejsce, nie będzie to żaden problem. Wystarczy pociągnąć plaster w dół na około 35 cm, jednocześnie przytrzymując gwóźdź i już! Gwóźdź usunięty bez pozostawiania śladu. Możesz teraz zamontować w innym miejscu stosując nowy plaster.

Porządkowanie kabli

Dużym problemem w utrzymaniu porządku jest też zbieranina kabli na ziemi, przy okazji jest też to zbieranina kurzu. Aby rozwiązać ten „brudny” kłopot można zastosować rzepy do porządkowania kabli. Jest to bardzo proste – zwijamy kabel i owijamy go samoprzylepnym rzepem. Rzepy są różnokolorowe co dodatkowo może urozmaicić dziecięcy pokój.

belka_kabel

kabel_porządek

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.