Wróć do wpisów
05 kwietnia 2018

Skrzynka z zabawkami – sposobem na bałagan?

Kto ma małe dziecko, zapewne boryka się z odwiecznym problemem poutykanych małych zabawek w różnego rodzaju pojemniki, pojemniczki, kartoniki itp. Nawet nie da się tego porządnie spiętrzyć, bo zaraz się coś obsunie i przewróci. Z drugiej strony zapewne wszystkim wam, znana jest namiętność dużych dzieci, a raczej dużych chłopców do skrzynek na narzędzia. Mój mąż ma ich…, oględnie rzecz ujmując kilka. Pewnego razu z pełnym podziwem patrzyłam, jak sortuje śrubki, nakrętki, podkładki do szufladek i nagle mnie olśniło.

 

Magiczna skrzynka z zabawkami

Z tego mojego błysku, powstały bardzo użyteczne pojemniki do sortowania różnych drobiazgów. Jeśli was przeraziła ciocia Kasia czy dziadek Jarek, który przyniósł waszym dzieciom kolejną porcję czekoladowych jajek z ukrytymi zabawkami, to koniecznie musicie przeczytać moje rozwiązanie. Zdecydowanie nadaje się do schowania wszystkich małych zabawek.

Co jest potrzebne do zaprowadzenia porządku w klockach Lego?

Nasze porządki rozpoczęły się od przesortowania klocków Lego. Budowanie z dzieckiem nowych modeli futurystycznych pojazdów jest bardzo trudne, gdy nie możecie znaleźć potrzebnych elementów. Wstawienie do pokoju dziecka skrzynki narzędziowej, takiej jaką ma też Tata, było dla mojego syna bardzo ekscytującym przeżyciem. Poczuł się mega ważny.

Jak się przygotować do porządków?

5/5 - (1 vote)

Najpierw zrobiłam zdjęcia najczęściej występujących elementów Lego; typu koła, płaskie klocki, wysokie klocki, figurki itd. Na domowej drukarce wydrukowałam te elementy, w takiej wielkości, aby po wycięciu zmieściły się na szufladkach skrzynki.

Na odpowiednio wycięte karteczki ze zdjęciami produktów, nakleiłam taśmę dwustronną tesafilm®. Aplikacja tej taśmy za pomocą dyspensera jest bardzo łatwa. Zdecydowanie łatwiejsze jest takie odcinanie taśmy niż za pomocą nożyczek, ponieważ ta taśma nie posiada paska ochronnego. Odwijana jest z rolki od razu z możliwością przyklejania z obu jej stron.

Polecam tę taśmę także do przyklejania zdjęć w albumie czy do dyskretnego pakowania prezentów.

Potem już tylko nakleiłam poszczególne karteczki na szufladki, a synek powrzucał do nich to, co trzeba i…

… gotowe! Lego przesortowane i gotowe do użytku w każdej chwili. Teraz jesteśmy w procesie oczyszczania pudełek oraz pudełeczek i wrzucania odnalezionych elementów Lego do naszej pięknie oznakowanej skrzynki na zabawki.

W planach, jak widać na zdjęciu poniżej, jest jeszcze sortowanie samochodzików. Problemem w tej chwili jest ustalenie klucza, wg którego najlepiej przesortować nasze autka i traktory. Synek co trochę ma inny pomysł. A to chce je poukładać w szufladkach wg koloru, a to znowu wg typu: np. oddzielnie auta sportowe, modele traktorów, przyczepy itp. Koncepcje zmieniają się co chwilę. Z doświadczenia wiem, że teraz trzeba poczekać przynajmniej dwa tygodnie, aż wykrystalizuje się jedna konkretna opcja i wówczas można zacząć działać. Tymczasem, wyklejamy trasy samochodowe taśmami tesa® washi (można też oczywiście np. taśmami malarskimi) i świetnie się bawimy.

A Wy jak posortowalibyście takie zabawki?

Pokój zabaw dla każdego malucha

5/5 - (1 vote)

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.