Wróć do wpisów
15 lipca 2019

Spersonalizowana skrzynka na wino –  ciekawy prezent ślubny

W ostatnim czasie jesteśmy z mężem często zapraszani na różnego rodzaju spotkania rodzinne: śluby, chrzty, imieniny, urodziny. Ten rok obfituje wręcz w takie wydarzenia i zwyczajnie straciłam już pomysły na prezenty. Moim zdaniem nie sztuką jest dać kopertę z kupioną kartką i pieniędzmi. Nawet jeżeli decydujemy się na taką właśnie formę prezentu, to staramy się przekazać ją w wyjątkowy sposób. Sami w zeszłym roku obchodziliśmy z mężem 10 rocznicę ślubu (nie mogę się nadziwić kiedy to minęło) i dostaliśmy wino zapakowane w drewnianą skrzynkę. Ponieważ zalegała mi ona w spiżarni i tylko przekładałam ją z miejsca na miejsca, to postanowiłam ją wykorzystać i stworzyć spersonalizowaną skrzynkę na wino dla mojego chrześniaka Janka oraz jego narzeczonej.

Spersonalizowana skrzynka na wino

Co jest potrzebne, aby stworzyć spersonalizowaną skrzynkę na wino:

Sentencja ma znaczenie…

Samo przygotowanie dedykacji zajęło mi chyba najwięcej czasu. Po pierwsze kupiłam półprzezroczysty arkusz papieru, który można dostać w większości papeterii czy sklepów papierniczych. Następnie, z sentencji znalezionych w Internecie, wybrałam hasło, które najlepiej odpowiadało okazji – w naszym przypadku jest to wesele chrześniaka. Po wybraniu odpowiedniego tekstu dedykacji, zabrałam się za szukanie grafiki, która stanowi tło napisu.

Wszystko razem skomponowałam tak aby odpowiadało mi wizualnie, a jednocześnie pasowało wymiarami do rozmiaru skrzynki. Całość nadrukowałam na zakupionym papierze. Drukowałam na zwykłej drukarce atramentowej, którą mam w domu. Gotową grafikę z dedykacją wycięłam, dbając o to, aby krawędzie były równe i ładne.

Łatwe oklejanie skrzynki

W ostatnim kroku nakleiłam wyciętą dedykację na drzwiczki skrzynki na wino. Użyłam do tego moich ulubionych płatków samoprzylepnych tesa TACK, które został mi jeszcze po oklejaniu grzbietów książek. Ich gromną zaletą jest łatwość użycia oraz przezroczystość.

 

Przyklejanie dedykacji do skrzynkiMoja spersonalizowana skrzynka na wino jest gotowa!

Do tak przygotowanej skrzynki wystarczyło już tylko schować dobre wino. Dodatkowo wsunęłam tam jeszcze kopertę z pieniężnym upominkiem. Mam ogromną nadzieję, że tak przygotowana, spersonalizowana skrzynka na wino z dedykacją, wywrze wrażenie na obdarowanych i zostanie zapamiętana. W każdym razie z pewnością nie zginie wśród pozostałych butelek :)

Spersonalizowana skrzynka DIY

 

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.