Wróć do wpisów
05 stycznia 2020

Trójwymiarowy napis w ramce

Są osoby, którym włos jeży się na głowie, gdy tylko słyszą słowo „przeprowadzka” i powiem szczerze, że jestem jedną z nich. Rozkręcanie mebli, składanie ubrań, owijanie naczyń folią bąbelkową i pakowanie tego wszystkiego do pudeł i toreb to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, że później trzeba przecież ten proces odwrócić! Ile to się człowiek nadziwi skarbom, które skrywają zakamarki jego mieszkania. Ile dylematów go czeka, gdy przyjdzie mu wybrać, czy dany przedmiot ma wylądować w koszu na śmieci, czy zostać starannie zabezpieczony na czas transportu.

Wychodzę jednak z założenia, że każdy trud i wysiłek w końcu się zwraca. W przypadku zmiany miejsca zamieszkania nagroda jest przecież ogromna – nowy dom. Miejsce, które powinno być dla nas wyjątkowe, i do którego z radością chcemy wracać po całym dniu. Dlatego nie wahałam się ani chwili, gdy w ferworze przeprowadzki znalazłam na szczycie regału pustą ramkę. Od razu wpadłam na pomysł, żeby stworzyć trójwymiarowy napis w ramce, który będzie mnie witał każdego dnia po powrocie z pracy.

Wykonanie takiego trójwymiarowego napisu w ramce jest banalnie proste – spójrz co było mi potrzebne:

Jak stworzyć trójwymiarowy napis w ramce?

Ramka, która wpadła mi w ręce podczas przeprowadzki była formatu A4 i myślę, że jest to optymalny rozmiar na stworzenie trójwymiarowego napisu.

Na początek wzięłam zwykłą białą kartkę A4 i wydrukowałam na niej lustrzane odbicie cytatu, który będzie mnie witał po powrocie z pracy. Zapytacie dlaczego musi to być lustrzane odbicie? Otóż właśnie dzięki temu zabiegowi kontury liter nie będą widoczne w ramce i stworzą prawdziwy trójwymiarowy napis.

Umieściłam na podkładce chroniącej blat kartę z cytatem i ostrożnie wycięłam kontury liter, nie naruszając ich krawędzi z prawej strony. Następnie przykleiłam tak przygotowany napis do kolorowej kartki A4 używając kleju w sztyfcie tesa® Easy Stick. Wybrałam smerfowo błękitną kartkę, ponieważ ten kolor napawa mnie optymizmem. Na koniec odgięłam litery, by stworzyły trójwymiarowy napis i umieściłam plakat w ramce. To bardzo proste w wykonaniu rozwiązanie okazało się również bardzo efektowne. Trójwymiarowy napis w ramce przypadł do gustu wszystkim domownikom.

Jeśli zamiast napisu chcielibyście powiesić w swoim przedpokoju kolorowy obrazek możecie zaczerpnąć inspirację z wpisu o geometrycznym obrazku z ananasem. Znajdziecie tam również podpowiedź jak powiesić obrazek bez konieczności wiercenia dziur w ścianie. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, ponieważ w momencie, gdy będziemy chcieli zdjąć np. nasz trójwymiarowy napis w ramce albo powiesić go w innym miejscu, zrobimy to bez zostawiania śladów na ścianie.

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.