Wróć do wpisów
09 kwietnia 2019

Wianek wielkanocny na drzwi

Nie skłamię pisząc, że każda Pani domu chce, aby jej dom był piękny od samego progu – szczególnie podczas świąt. Wraz z domownikami stara się więc dopiąć wszystko na ostatni guzik, tak aby każdy czuł się w nim dobrze. Tak jest i ze mną. Lubię wprowadzać świąteczny nastrój już od progu, a czasem nawet przed nim, tworząc dekoracje na taras czy do ogrodu. W tym roku postanowiłam postawić na wianek wielkanocny, który zawiśnie na drzwiach wejściowych. W ten sposób powitam wszystkich gości, którzy zjadą się do mnie na niedzielne, świąteczne śniadanie.  Tak naprawdę, wieniec można wykorzystać w wielu miejscach w domu – jako wiszącą ozdobę w oknie lub na ścianie w salonie czy w przedpokoju. Dzisiaj pokażę Wam mój pomysł na wianek wielkanocny. Mam nadzieję, że zainspiruje Was to do własnych świątecznych kreacji!

Wianek wielkanocny - jajko w gniazdku

Co wykorzystałam do wykonania wianka wielkanocnego na drzwi:

Rate this post

Oklejanie wianka wielkanocnego

W tym roku poszłam na łatwiznę i użyłam gotowej wiklinowej bazy, którą miałam w swoich zasobach. Świetnym rozwiązaniem jest jednak stworzenie wianka z gałązek brzozy – podobny sposób zobaczysz w tym wpisie . Wiklinowy wianek spryskałam klejem w sprayu i owinęłam go do połowy jutą. Ten klej świetnie sprawdza się do klejenia materiału i jest bardzo przydatny także podczas prac tapicerskich. Jakiś czas temu wykorzystałam go do przygotowania zagłówka za łóżko.

 

Zielono mi

Następnie pomiędzy wiklinę włożyłam kilka gałązek bukszpanu, wypełniając zielonym akcentem drugą część wianka – tą której nie osłoniłam jutą. Łodygi bukszpanu są twarde, dzięki czemu łatwo można wsunąć je w niewielkie otwory.

 

Ozdoba wianka wielkanocnego – brokatowe jajko

Częścią dekoracyjną mojego wianka jest jajko, które ozdobiłam jasnozielonym, błyszczącym brokatem. Jak go przykleiłam? Wykorzystałam już wcześniej używany klej w sprayu! Jajko nabiłam na drucik i obracając drucikiem spryskałam jajko klejem, a następnie obsypałam brokatem. Obracanie jajka podczas aplikacji kleju oraz brokatu zapewnia równomierne nałożenie produktów.

 

Z dwóch zielonych gałązek stworzyłam owalny kształt. Związałam gałązki na dole, a następnie w połowie, zaginając je lekko i krzyżując ze sobą.

Jajko w gniazdku

Jak jest jajko to powinno być i gniazdko – i tu przydał się przygotowany wcześniej owalny koszyczek z bukszpanu. Włożyłam do niego brokatowe jajko, a na dole dodatkowo ułożyłam piórka. Ostatni etap wymagał szybkiego działania, aby zdążyć zanim klej całkiem wyschnie. Dzięki temu zarówno gałązki bukszpanu jak i piórka zostały bezpiecznie umocowane wokół jajka.

Wieszanie wieńca

Tak jak wspomniałam, sam wianek można wykorzystać w różny sposób – powiesić w dowolnym miejscu, a nawet ułożyć poziomo na świątecznym stole. Ja zdecydowałam się na wersję wiszącą, więc z kawałka sznurka stworzyłam jeszcze niewielki wieszaczek, który nałożyłam na przyklejony do drzwi, przezroczysty haczyk tesa®. Sam haczyk miałam jeszcze od zeszłego roku, użyłam tylko nowego plastra do jego przyklejenia.

Polecam Wam to rozwiązanie. Z daleka jest on prawie niewidoczny, a na dodatek łatwo można go zdjąć i nie martwić się o zniszczenie okładziny. Pamiętajcie tylko, że haczyk nie powinien być narażony na bezpośredni kontakt z czynnikami atmosferycznymi oraz bardzo wysoką i niską temperaturą. Nasze drzwi są umieszczone w osłoniętej wnęce, więc przy obecnej pogodzie ta metoda z pewnością zda egzamin.

Wianek wielkanocny na powitanie gości

Nie wiem jak wy, ale ja bardzo lubię takie ozdobne elementy, które już od progu witają moich gości i budują nastrój. Mam nadzieję, że mój wieniec wielkanocny wprowadzi ich w dobry humor i świąteczną atmosferę. A wy jakie macie sposoby na wielkanocne ozdoby do domu?

Wianek wielkanocny DIYWianek wielkanocny DIYwianek_na_drzwiach

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.