Wróć do wpisów
20 sierpnia 2018

Barwne wiatraczki

Pamiętacie piosenkę „Kolorowy wiatr” z Pocahontas? Tyle razy już obejrzałam tą bajkę z moją siostrzenicą, że pamiętam bardzo dobrze każde słowo. I taki właśnie tytułowy kolorowy wiatr zaprosiłam do ogrodu. Bo jak inaczej nazwać wiatraczki, które przygotowałam razem z małą Izą?

Wiatraczki i klej w taśmie do ich przygotowania

Dzień był dosyć wietrzny, więc postanowiłyśmy to wykorzystać i przygotować wiatraczki, które są idealną zabawką na takie właśnie warunki. W pozornie nieprzychylną pogodę, usiadłyśmy w ogrodzie i z przyjemnością zabrałyśmy się do pracy.

Co jest potrzebne do stworzenia wiatraczków DIY?Wiatraczki - potrzebne materiały

Lepiej przygotować więcej rzeczy niż początkowo zakładamy, bo nigdy nie wiadomo co w kreatywnym procesie tworzenia zechcemy wykorzystać.

Rate this post

Tworzenie wiatraczków zaczęłyśmy od wycięcia z kolorowych papierów, kwadratów w rozmiarze 13x13cm.

Każdy z kwadratów zgięłyśmy wzdłuż przekątnych.

Następnie wyznaczyłyśmy na tylnej stronie kwadratów, punkty odległe o 1,5cm od środka.

Potem przecięłyśmy kwadraty wg linii wyznaczonych przez przekątne do zaznaczonych punktów.

Z brokatowego papieru wycięliśmy serduszka i nakleiłyśmy je na rogach powstałych trójkątów. Przeciwległe rogi przejechałyśmy klejem w taśmie tesa® i złożyłyśmy do wewnątrz.

Chciałyśmy, by każdy z wiatraczków był inny, więc przygotowałyśmy wiele wersji – z nierównymi brzegami (wyciętymi przy pomocy nożyczek ze specjalnym wzorem), ozdobiony kolorowymi płatkami tesa® TACK…

Wiatraczki z płatkami tesa TACK

… ozdobiony taśmą dekoracyjną tesa® washi, brokatowy (z dwóch sklejonych ze sobą kartek brokatowych).

Wiatraczki z tesa

Jak widzicie, pomysłów jest wiele.

Kiedy wszystkie wiatraczki były gotowe, przygotowałyśmy do nich nóżki. Wykałaczki włożyłyśmy do słomek i przymocowałyśmy je szpilkami. Dzięki temu wyglądały kolorowo i kręciły się przy wietrze.

Efekt wiatraczków porozstawianych w ogrodzie jest bajkowy i cieszy zarówno dzieci jak i dorosłych. Zachęcam to przygotowania takich dekoracji i zaproszenia kolorowego wiatru do waszych ogrodów.  A może do tego jeszcze domek dla wróżki?

Kolorowy wiatr z tesa

Wiatraczki DIY z tesa

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.