Wróć do wpisów
14 marca 2018

Kolorowe opaski na jajka – wielkanocne zwierzątka

Na wielkanocnych stołach co rok goszczą pisanki, zdobione na różnorodne sposoby – malowane, wyklejane, barwione. Tak piękne, że szkoda je niszczyć, albo z powodu użytych barwników, strach je zjeść. Jak w takim razie podać ugotowane jajka, by dodać im niezwykłości i jednocześnie bez problemu skonsumować? A może zaprosimy Wielkanocne zwierzątka? A może opaski na jajka, czyli wykonane domowym sposobem jajeczniki? Służą one nie tylko jako ciekawa ozdoba, ale też podtrzymują jajka na miejscu i pozwalają ustawiać je w dowolnym miejscu na stole.

Wielkanocne zwierzątka

Zdecydowałam się na motyw z wykorzystaniem wielkanocnych zwierzątek, angażując moje możliwości i jak się zaraz okaże, zdolne siostrzenice.

Co będzie potrzebne?Potrzebne elementy do stworzenia opaski na jajka

Przygotowanie opasek zajmuje niewiele czasu, a przynosi efekt bardzo miły dla oka. Pozwala też zaangażować dzieci w świąteczne przygotowania. Sprawdźcie sami – to działa!

A jak się do tego zabrać?

Nasze przygotowania rozpoczęliśmy od wycinanek. Z kartek bloku technicznego wycięliśmy równe paski. Ich długość powinna być dostosowana do obwodu jajka, ale tym zajmiemy się na końcu. Następnie narysujcie ołówkiem na kartce kształt głowy zwierzątka. Nawet nie wiedziałam, że potrafię Tak rysować. Może przesadziłam trochę z tym Tak, ale jestem z siebie dumna, bo moje zwierzaczki całkiem dały się zakwalifikować do odpowiednich gatunków. A ponadto siostrzenice piszczały z zachwytu.

4.5/5 - (2 votes)

Zwierzątko może być tego samego koloru co opaska, ale równie dobrze, możecie wybrać  inny kolor. Nie zapomnijcie o wycięciu pozostałych elementów, jak nos, oczy, zdobienia. Po przygotowaniu wszystkich części zajęczej buzi, sklejcie ze sobą większe elementy klejem w stemplu tesa®, a mniejsze trójkątnym klejem w sztyfcie.

Kolejnym krokiem jest dorysowanie oczu i ewentualnie brwi. Te drobiazgi nadały odpowiedniego charakteru naszym zwierzątkom. Dobrze narysowane spojrzenie może pokazać radość, zdziwienie, uśmiech czy zamyślenie. Pamiętajcie by były to pozytywne emocje. W końcu szykujemy ozdoby na Wielkanoc, a nie Halloween. Jeśli jednak nie macie artystycznych zdolności – nie przejmujcie się i narysujcie zwyczajne kółka.

Głowa zwierzątka gotowa? Teraz wystarczy przymocować ją na środek opaski za pomocą kleju w stemplu.

Tak przygotowaną opaskę owińcie wokół jajka i odetnijcie nadmiar paska. Nie zapomnijcie o pozostawieniu zapasu kartki do sklejenia opaski! Jeśli dysponujecie klejem, który potrzebuje trochę czasu aby dobrze związać dwie powierzchnie, to możecie po prostu spiąć pasek spinaczem, tak by klej mógł spokojnie wyschnąć.

Wielkanoc z tesa

Przygotujcie teraz opaski dla każdego z gości. Postarajcie się by każda była wyjątkowa. Nawet jeśli zwierzątko się powtarza, wystarczy wykonać je w innym kolorze, narysować trochę inne oczy, dodać inny element ozdobny. Oczywiście nie musicie ograniczać się jedynie do zajączków, baranków czy kaczuszek. Opaski możecie ozdobić papierowymi kwiatkami lub wstążeczkami. Dopasujcie je do koncepcji waszego wielkanocnego stołu np. wykonując ozdobny wieniec i cieszcie się zarówno smakiem potraw, jak i ich pięknym podaniem. Dzięki takim kolorowym jajecznikom u nas już jest radośnie, a to przecież nie koniec naszych przygotowań.

4.5/5 - (2 votes)

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.