Wróć do wpisów
12 października 2020

Wiszące lampiony z pająkami na Halloween

Kiedy zastanawiałam się na jakie dekoracje halloweenowe przygotować w tym roku, postanowiłam odwołać się do jednego z moich lęków. W końcu powinno być choć trochę strasznie. W ten sposób zrodził się pomysł na wiszące lampiony z pająkami.

dekoracja hallowen z pająkami

Na pewno każdemu z Was zdarzyło się wejść w pajęczynę. Nie jest to nic przyjemnego, biorąc pod uwagę fakt, że nie można się jej pozbyć jednym ruchem dłoni. Jak już wpadliśmy w sieć, to możemy być pewni, że szczelnie nas ona oblepi. To i tak jeszcze nic, w porównaniu ze świadomością, że utkało ją pewne małe zwinne stworzenie, które właśnie prawdopodobnie biega teraz po naszych plecach. Brr! Mam gęsią skórkę już na samą myśl o tym…

Strach przed pająkami zakorzenił się we mnie mocno, gdy byłam dzieckiem. Pamiętam, że był to ciemny, zimowy poranek. Mama ponaglała mnie i brata, bo byliśmy już spóźnieni do szkoły. Musieliśmy szybko się ubrać i wychodzić z domu. I wtedy to się stało. Z mojego pięknego różowego trapera wyszedł on – największy i najbardziej obrzydliwy pająk, jakiego w życiu widziałam i zaczął biec w górę po mojej ręce. Jestem pewna, że wszyscy sąsiedzi usłyszeli mój krzyk.

Dzisiaj już w większości przypadków potrafię zachować zimną krew na widok pająka, chociaż to wspomnienie sprzed lat nadal przyprawia mnie o dreszcze. Przy okazji Halloween postanowiłam trochę oswoić się z tymi stworzeniami i jednocześnie przygotować ciekawą ozdobę.

Czytajcie dalej – pokażę Wam jakie to proste.

Co będzie nam potrzebne do stworzenia haloweenowych lampionów?

Jak stworzyć wiszące lampiony z pająkami?

Na początku nakleiłam na powierzchni kuli (mniej więcej w równych odstępach) kilka prostokątnych kawałków dwustronnej taśmy klejącej tesa®. Ważne, żeby nie były one zbyt małe, ponieważ będzie Wam się ciężko usuwało papierek zabezpieczający oraz będzie mniej powierzchni, do której może później przykleić się włóczka.

Pajęczyna z włóczki

Kolejny krok, to utkanie pajęczej sieci wokół kuli. Było to najtrudniejsze dla mnie zadanie z całego projektu. Bardzo ważny jest początek oraz odpowiednie napięcie włóczki, którego musiałam pilnować przez cały czas, żeby moja sieć odpowiednio ściśle przylegała do kuli i dała zadowalający wizualnie efekt.

Włóczkę prowadziłam przez naklejone fragmenty taśmy wokół kuli, łagodnie ją dociskając i co jakiś czas zmieniając kierunek, żeby uzyskać bardziej trójwymiarowy efekt. Oczywiście cały czas pamiętając o tym, żeby nie zasłonić otworu z boku kuli.

W trakcie tkania okazało się, że muszę dołożyć w paru miejscach dodatkowe fragmenty taśmy, dlatego radzę: nie żałujcie jej w pierwszym etapie.

Pająk – raz!

Gdy pajęcza kula była już gotowa, przykleiłam do niej moje pająki za pomocą płatków samoprzylepnych tesa®, ale taśma dwustronna tesa® sprawdziłaby się tutaj równie dobrze.

Montaż sufitowego haczyka

Kiedy kule były już gotowe, pozostało wybrać miejsce, w którym będą wisieć. W moim przypadku był to regał z kwiatami. Do podwieszenia kul wykorzystałam haczyk sufitowy tesa®. Wytarłam powierzchnię, do której zamierzałam przymocować hak i nakleiłam plaster tesa® Powerstips dociskając go równomiernie przez kilka sekund na całej powierzchni. Następnie odkleiłam pasek zabezpieczający i przymocowałam w ten sam sposób przezroczystą płytkę. Na koniec zostało już tylko przytwierdzenie haczyka, który wystarczy nasunąć na płytkę.

Zawieszenie pajęczej kuli

Ostatnią rzeczą, jaka nam została, to zawieszenie naszej kuli. Do tego celu użyłam kilku złożonych razem fragmentów włóczki, żeby mieć pewność, że moje kule będą bezpieczne. Do środka kuli włożyłam fragmenty moskitier: białą oraz czarną, świeczkę oraz dodatkowego pająka, żeby stworzyć prawdziwie halloweenowy klimat. W ten sposób powstały oryginalne, wiszące lampiony z pająkami.

wiszące lampiony na halloween

 

Klimat Halloween

Muszę przyznać, że w przyciemnionym świetle moje halloweenowe kule z pająkami prezentują się jeszcze lepiej. Oczywiście nie pozostawiłam mojego tarasu bez ozdób i stworzyłam dyniowe dekoracje wg wskazówek z tego wpisu.

Przyznam się wam, że właściwie dopiero co powiesiłam moje mroczne dekoracje, a moje myśli już zmierzają w kierunku najbliższych Świąt. Jest przecież tyle możliwości!

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.