Wróć do wpisów
09 lipca 2018

Kolorowe zakładki do książek

Podobno czytamy coraz mniej…  To jest nie tylko zatrważające, ale i zadziwiające. Tym bardziej, że u mnie w domu czyta się od zawsze. A również wielu znajomych często w ręku ma książkę lub Kindle. Czytanie pobudza wyobraźnię, rozwija, uczy i pozwala odpocząć od problemów. Potrzebą czytania trzeba zarażać dzieci od najmłodszych lat, by nabrały takiego nawyku. A jak zachęcić dziecko do czytania? O motywacji i podejściu do książek możecie dowiedzieć się m.in. od Matka Wariatka. Natomiast ja polecam przygotowanie z dzieckiem zakładki do książek. Z pewnością będzie to dla Was cenny czas – kreatywnie wykorzystany i spędzony razem.

Truskawkowe zakładki do książek

Pomyślałam sobie, że z moją siostrzenicą (która uwielbia czytać i obecnie wręcz pochłania serię Magiczne drzewo), przygotujemy ciekawe zakładki do książek. Aby jednak wypaść w pełni profesjonalnie, postanowiłam relaksując się na pikniku, poćwiczyć i wykonać kilka kolorowych wzorów.

Potrzebne materiałyPotrzebne materiały do przygotowania zakładki

Tak naprawdę, aby zrobić takie zakładki nie potrzeba nie wiadomo jakich materiałów. Zawsze gdzieś w domu znajdą się skrawki kolorowego bloku technicznego, czy wstążki. To dobry sposób na domowy upcycling.

Do dzieła!

4.5/5 - (2 votes)

Najpierw wycięłam z papieru prostokąty o wymiarach odpowiednich dla moich zakładek.

Następnie nakleiłam na jednym z brzegów taśmę dekoracyjną tesa®, tak by połowa szerokości taśmy wystawała poza kartkę.

Wystający brzeg taśmy zagięłam i przykleiłam do drugiej strony kartki.

Złożyłam zakładkę na pół. Przy zgięciu zrobiłam dziurkaczem otwór i przewlekłam przez niego frędzle zrobione z kolorowego papieru. Na koniec wycięłam małe serduszka z czerwonej kartki i przykleiłam je na przedzie zakładki za pomocą kleju w taśmie tesa®.

Truskawkowa zakładka gotowa! Nie ukrywam, że tak wciągnęło mnie wymyślanie, że stworzyłam jeszcze kilka innych wariantów – po jednym do każdej książki, którą chcę przeczytać tego lata. Z takim przygotowaniem, mogłam w końcu przystąpić do lektury i delektować się pysznymi truskawkami.

Kreatywne prace na zewnątrz, to świetna rozrywka i jednocześnie przyjemny relaks. Sama najchętniej spędzałabym na świeżym powietrzu każdą wolną chwilę. Tym bardziej teraz, gdy za sprawą koleżanki poznałam genialny sposób na baldachim ogrodowy. Jeśli jeszcze nie widzieliście jej wpisu, sprawdźcie koniecznie! To bardzo proste rozwiązanie na to, jak pozbyć się problemu z owadami podczas wypoczynku na łonie natury.

Kolorowe zakładki do książek

Czytanie książek jest fajne!

4.5/5 - (2 votes)

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.