Ozdobne znakowanie słoików z nasionami
Bardziej lub mniej profesjonalny a co najważniejsze zaangażowany ogrodnik z pasją, już nie może doczekać się prac w swoim ogródku. Jestem takim ogrodnikiem amatorem, któremu żona pozwala nie tylko na ciężką robotę – czyli przekopywanie grządek. Na szczęście moja druga połowa nie przepada za grzebaniem się w ziemi, więc z wielką przyjemnością dbam o nasze wszelkie ogrodowe sprawy. Dzisiaj chciałbym wam pokazać takie preludium ogrodowe – czyli kolorowe znakowanie słoików z nasionami.
Czy to duży ogród czy też mały domowy – parapetowy ogródek nie może, a wręcz nie powinien być nudny. Oczywiście latem czy też już wiosną w pełnym rozkwicie nie jest to trudne, gdyż nie tylko piękne rośliny ale również kolorowe motyle dodają kolorytu każdemu ogródkowi. Trudniej jednak jest w domu, szczególnie na początku wiosny. Ale na wszystko jest sposób.
Klejący i barwny sposób na znakowanie słoików z nasionami
Co potrzebujemy?
Poszukajcie w spiżarni, piwnicy czy w innej przydomowej graciarni:
- starych, niepotrzebnych słoików – im dziwniejszy ich wygląd, tym lepiej
a do sklepu udajcie się po:
- nasiona
- rękawice ogrodowe
- ziemię ogrodową
- niebieskie i/lub różowe samoprzylepne płatki tesa® Tack
Wybór starych słoików właściwie to nie wiem czy wynikał z potrzeby oszczędności, czy też dlatego, że te surowe, lekko pordzewiałe elementy metalowe po prostu bardzo mi się spodobały. Grunt, że wygląda to dobrze a znajomi, którzy nas ostatnio odwiedzili byli bardzo pozytywnie zaskoczeni.
Szybkie i intuicyjnie proste znakowanie słoików z nasionami
Jak już wybraliśmy nasiona, które chcemy umieścić w naszych słoikach – doniczkach, możemy przystąpić do dzieła. Zdecydowałem się na nasiona pomidora koktajlowego oraz cebulę szczypiorkową. Wiadomo – pomidor jako element dekoracyjny, a szczypiorek w kilogramach moje dzieci mogłyby jeść codziennie.
Na białej karteczce narysowałem cebulę, kwestią dyskusyjną są walory estetyczne mojego dzieła. W razie gdyby jednak ktoś miał wątpliwości, dopisałem po prostu 'cebula’. Oczywiście, można wyciąć karteczkę nożyczkami z ozdobnym wzorkiem, ale do mnie przemawia prostota, stąd również korespondujący z ziemią czarny kolor pisaka. Tym bardziej, że aby przykleić etykietkę z napisem użyłem różowych płatków klejących tesa® Tack.
Tak samo podziałałem z pomidorami, prawda jak bliskie oryginałowi wyszły mi malutkie pomidorki koktajlowe? Tym razem do znakowania słoikowej doniczki użyłem niebieskich płatków tesa® Tack. Czy to niebieskie czy to różowe płatki dostępne są w trzech kształtach:
- kwiatek – moja szczypiorkowa cebula,
- koło – pomidory koktajlowe,
- kwadrat – hmm trzeba jeszcze wybrać się na poszukiwania dodatkowego słoika.
Co powiecie na efekt końcowy? Nie chciałbym być nieskromny, ale wg mnie wyszło genialnie. Nie zastanawiajcie się czy jesteście obdarzeni rysunkowymi zdolnościami. Czasami mimo woli a może właśnie dzięki niej wychodzą nam bardzo ciekawe i oryginalne dzieła. Zainspirowałem was trochę? Szczerze mówiąc siebie nawet bardzo i zamierzam jeszcze więcej podziałać w moim parapetowym ogródku, szczególnie dopóki nie można nic robić w tym na zewnątrz.