Wróć do wpisów
06 września 2021

Bębenek dla dzieci w wersji DIY

Całkiem niedawno moja córka z poważną miną zapowiedziała, że teraz wyśpiewa swój nowy hymn. Od czasu do czasu poznawała nowe piosenki w przedszkolu lub od koleżanek z sąsiedztwa, więc spodziewałam się wszystkiego. Przygotowania trwały. Posadziła wokół mnie liczną, pluszową publiczność. Ubrała się w sukienkę i rozpoczęła występ. Usłyszałam słowa znanej piosenki: „Jestem sobie przedszkolaczek”. Gdy moja córka zaczęła śpiewać o bębenku, wpadłam na doskonały pomysł. Cudowny występ córki po zakończeniu nagrodziłam gromkimi brawami, a zainspirowana piosenką postanowiłam zrobić jej w prezencie bębenek dla dzieci. Mała artystka była zachwycona moim pomysłem. Od razu zabrałyśmy się do pracy.

Bębenek DIY z puszki po warzywach

Do wykonania bębenka dla dzieci wykorzystałyśmy:

Jak przygotować bębenek dla dzieci DIY?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Podstawą bębenka dla dzieci była puszka po warzywach konserwowych. Jej ranty są ostre, dlatego postanowiłam je zabezpieczyć zanim zaangażowałam córkę do zabawy. Nim puszka dostała się w ręce mojej małej artystki, na otwartą stronę naciągnęłam przecięty balon. W ten sposób powstała membrana do naszego bębenka DIY.

Zamocowałam go przy pomocy taśmy naprawczej. Obkleiłam nią także dół puszki. Dzięki temu zakryłam ostre krawędzie i przygotowałam bazę pod bębenek dla dzieci.

Bębenek DIY z puszki po warzywach

Dekoracja bębenka dla dzieci

Córka krytycznie spojrzała na moje dzieło. Jak to ujęła: „jest mało dziewczyński”. Dlatego od razu zajęła się jego upiększaniem. Wybrała swoją ulubioną taśmę – różową w białe groszki. Jej wybór mnie nie zdziwił. Uwielbia ją jeszcze od czasu budowy domków dla kucyków. Wiedziałam, że wpadła jej w oko. Pomogłam jej w oklejeniu puszki kolorową taśmą pakową. I tak oto instrument był gotowy do użycia.

Bębenek ozdobiony dekoracyjną taśmą pakową tesa

Wybijaj rytm pałeczkami

Początkowo moja pociecha próbowała grać na nim paluszkami. Uznałam jednak, że lepiej nadadzą się do tego specjalne pałeczki. W kuchennej szafce znalazłam pałeczki do sushi. Idealnie nadają się do bębenka dla dzieci. Z jednej strony obkleiłam każdą pałeczkę taśmą naprawczą tesa®. Ta część będzie służyć do wybijania rytmu. Pozostałą część bambusowych patyczków ozdobiłam różową taśmą washi – tak aby pasowała do bębenka.

W ten sposób zyskałam poręczne pałeczki, którymi moja pociecha była absolutnie zachwycona. Od razu wykorzystała instrument w aranżacji nowej wersji swojego hymnu. A ja szybko dostałam nową rolę. Z widza, stałam się muzykiem wspierającym twórczość artystyczną córki. Kto powiedział, że rodzice nie mają frajdy z zabawy bębenkiem dla dzieci :) ?

Bębenek DIY z puszki po warzywach

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.