Wróć do wpisów
25 stycznia 2021

Przygotowania do wykonania bransoletki DIY

Moja mama zawsze mówiła „biżuterii nigdy za wiele”, kiedy to wyciągała ze swojego kuferka odpowiedni komplet pasujący do jej stylizacji. Sensor na świecidełka uruchomił się u mnie naprawdę szybko, dlatego nie dziwi mnie, że Amelka również lubi błyszczące dodatki, które od najmłodszych lat poszukiwała w mojej garderobie. Dzisiaj chodzi do przedszkola. To oznacza, że każdy dzień zaczyna od klasycznego problemu: nie mam się w co ubrać. W jej przekonaniu najpiękniejsze jest to, co błyszczy. Zatem ma być tego dużo. Najlepiej w różowym lub złotym kolorze. Dlatego postanowiłam stworzyć wspólnie bransoletki DIY.

Piękne bransoletki DIY

W mojej głowie pojawił się pomysł, który rozwiąże wszystkie dylematy córki. W związku z tym Bransoletki DIY mała księżniczka będzie mogła dopasować do każdej kreacji. Mój pomysł został przyjęty przez Amelkę z piskiem radości. Dlatego wracając z przedszkola wstąpiłyśmy do pasmanterii. Córka zdecydowanie wybrała tasiemki i błyszczące dodatki, które ozdobią jej bransoletki. A dodam, że wybór był ogromny!

Do wykonania bransoletki DIY użyłyśmy:

Rolki po papierze toaletowym przecięłam nożyczkami wzdłuż. Dzięki temu uzyskałam kształt obręczy bransoletki DIY.  Następnie córka wybrała jeden z trzech kolorów taśmy malarskiej tesa®, które zostały nam po malowaniu sypialni. Pomiędzy żółtą, niebieską i różową taśmą malarską tesa® Amelka wybrała kolor w jednej sekundzie. Taśmę malarską przykleiłyśmy do rolki po papierze toaletowym, aby nadać jej koloru.

Na warstwę taśmy malarskiej przykleiłam taśmę dwustronną tesa® i odkleiłam liner. Ostatnim krokiem było zdobienie bransoletki DIY, które wykonywałam pod dyktando wymagającej, nieletniej projektantki mody. Gdy Amelka zorientowała się, że nie jest to czynność trudna, przejęła ster i zdobiła je sama.

Bransoletki DIY – mały pokaz mody

Ostatnim punktem programu był pokaz mody z bransoletkami, które stworzyłyśmy. Amelka już planowała kreacje z nową biżuterią. Wiedziałam, że rozbudziłam wyobraźnię swojej sroczki. Pojawiło się już nawet pytanie czy zrobimy bransoletki na każdy dzień tygodnia. To oznaczało, że przybędzie świecidełek w garderobie córki. Na szczęście mamy organizer na spinki do włosów. Wykonałyśmy go wcześniej. Dzięki niemu nie bałam się o bałagan w błyskotkach córki. O tym, jak go wykonać, przeczytasz tutaj. Odkąd stworzyłyśmy organizer na ozdoby Amelii omija mnie rozpaczliwe poszukiwanie wyznaczonej bransoletki tuż przed planowanym wyjściem z domu. Myślę, że każda mama małej księżniczki to zna :)

Bransoletki dla ksiezniczki DIY

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.