Wróć do wpisów
25 listopada 2019

Pastelowy organizer na spinki, gumki i opaski do włosów

Jest 6.30 rano, zbieramy się do przedszkola a moja córka uparcie szuka spinek z kucykami, bo wymyśliła sobie, że akurat takie spinki chce założyć. Wszystkie swoje ozdoby do włosów trzyma w ozdobnej skrzynce, w której panuje niesamowity bałagan. Oczywiście, aby wyłowić konkretnie TE dwie, a nie inne spinki wysypuje wszystko na kanapę i w końcu triumfalnie przypina je sobie niemal na czole. Teraz jest etap samodzielnej 4-latki i ona musi wszystko sama. Od dłuższego czasu kombinuję jaki organizer byłby dla niej najbardziej poręczny. Trochę mi się to rozciągnęło w czasie, ale dziś stwierdziłam, że czas położyć temu kres. Oczywiście nie samodzielności a problemów z akcesoriami do włosów.

Organizer na spinki i gumki do włosów

Zwykle najprostsze pomysły są najbardziej skuteczne. Ten właśnie do takich należy, a dodatkowym walorem jest to, że teraz stanowi piękną dekorację pokoju Amelki i uczy ją pilnowania porządku.

Co użyłam do wykonania organizera?

Trochę się tego nazbierało, ale nie bójcie się to naprawdę prosty w wykonaniu pomysł DIY.

A więc do dzieła!

Z ramki usunęłam starą fotografię i szkoło. Następnie podzieliłam całą szerokość ramki na równe części, zaznaczając punkty w których będzie naklejona wstążka i cekiny.

Zwykle w moim miejscu roboczym mam pod ręką jeden z dyspenserów, oczywiście tesa®. Po co mi ten dyspenser, skoro ktoś mógłby powiedzieć, że przecież mam nożyczki? Odcinanie taśmy za pomocą dyspensera mega ułatwia pracę. Taśma nie przykleja się do nożyczek, nie skleja się ze sobą i strona klejąca nie jest wypalcowana.

A więc odcinam fragmenty taśmy za pomocą dyspensera i przykejam tasiemkę łososiową oraz cekinową we wcześniej zaznaczonych punktach na ramce.

Przecinam papierową słomkę do napojów na trzy równe części i wklejam je w ramkę przed łososiową wstążką.

Teraz kolej na haczyki, te od tesa® są klasyczne w kształcie i kolorze. Co daje sporo możliwości dekoracyjnych. Przykleiłam do nich łososiowe perełki, które świetnie współgrają z łososiową wstążką i zwykły haczyk przekształcają w oryginalną ozdobę. To jest taki mój patent na tworzenie moich własnych, oryginalnych haczyków.

Działamy z mocowaniem haczyków. Przecieram ramkę z ewentualnego kurzu czy tłuszczu i przyklejam plaster tesa® Powerstrips, mocno dociskam do ramki. Usuwam z plastra pasek ochronny i naklejam otwarty haczyk, który również mocno dociskam. Na koniec zatrzaskuję haczyk.

Właściwie to już prawie gotowe. Teraz wybieram tylko miejsce gdzie chcę powiesić organizer. Zawieszam go na przezroczystym haczyku, ponieważ organizer jest na tyle ładny, że nie chcę aby haczyk choćby nie wiem jak atrakcyjny skupiał na sobie uwagę. Dyskretny haczyk doskonale pełni swoją funkcję, a na dodatek dzięki usuwalnemu plastrowi, organizer może zmienić swoją lokalizację kiedy tylko moja pociecha o tym zdecyduje.

I najprzyjemniejsza część programu. Amelka w międzyczasie przejrzała swoje ozdoby do włosów. Uszkodzone wyrzuciła, a te których nigdy w życiu (czyli w tym miesiącu) nie założy – zostawiła w skrzynce. Natomiast swoje ulubione pięknie posegregowała i pieczołowicie pozawieszała na organizerze. Okazało się, że wcale nie ma ich aż tak wiele, szczególnie w związku z tym, że obecnie ma upodobanie do pudrowego, łagodnego i w ogóle lekkiego odcienia różu. W tej skrzynce zostało 4 razy tyle ozdób. Ale jak młodej przyjdzie upodobanie do innego koloru, to bez problemu wymienimy ozdoby na organizerze.

Ozdobiony haczyk Organizer na rozmaitościOrganizer młodej damy

UWAGA KONKURS!

A Ty jak organizujesz swoje akcesoria do włosów, biżuterię, śrubokręty czy inne ważne i zdecydowanie niezbędne męskie, kobiece lub dziecięce dodatki?

Odpowiedź na pytanie zamieść w komentarzu pod tym postem.

Autorzy 9 najciekawszych komentarzy otrzymają  kolorowe nagrody od firmy tesa®:

  • Klej w sztyfcie tesa® eco logo
  • Naklejki/przylepce do zdjęć tesa®
  • Klej z brokatem tesa®
  • Taśma biurowa tesa® eco&clear + dyspenser Easy Cut
  • Taśma dekoracyjna tesa® washi tape
  • Dyspenser stacjonarny tesa® Compact, niebieski
  • Haczyki samoprzylepne, tesa® przezroczyste do szkła
  • Piórnik

Czas trwania konkursu 25.11-01.12.2019, więcej informacji w regulaminie.

Zachęcamy do subskrypcji naszego bloga, wkrótce więcej ciekawych porad i konkursów!

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.