Wróć do wpisów
08 października 2018

Jesienne grzyby z doniczek

Jesień to moja ulubiona pora roku. Począwszy od drzew, które mienią się przeróżnymi kolorami, skończywszy na jesiennych smakołykach, wśród których najbardziej lubię grzyby. Uwielbiam je w każdej postaci, dlatego wpadłam na pomysł, aby przygotować coś, dzięki czemu znajdą miejsce nie tylko w mojej kuchni, ale i w ogrodzie. Moje jesienne grzyby postanowiłam wykonać z doniczek. Ich wykonanie okazało się dziecinnie proste – wymagało jednak cierpliwości, bo bardzo ważne, a wręcz kluczowe, było czekanie na całkowite wyschnięcie farby.

Jesienne grzyby z doniczek

Co jest potrzebne aby stworzyć jesienne grzyby?Jesienne grzyby z doniczek - potrzebne rzeczy: doniczki, farby, taśma montażowa

Zawsze zachwycam się ozdobami ogrodowymi, które inspirowane są aktualną porą roku. Ceramiczne doniczki idealnie sprawdziły się w roli trzonu grzybka, a podstawki doskonale imitują jego kapelusz. Zdecydowałam się na stworzenie podgrzybków, ponieważ nienachalnie wprowadzają jesienny nastrój, a zarazem są dużo prostsze w wykonaniu niż nakrapiane muchomory.

 

Rate this post

Malowanie jesiennych grzybów z doniczek

Do zabezpieczenia swojego trawnika użyłam folii z taśmą malarską tesa Easy Cover®. Pomalowałam ceramiczne doniczki w całości beżową farbą w sprayu i odstawiłam je do wyschnięcia.

 

Tworzenie kapeluszy grzybków wymaga nieco więcej pracy. Na początku okleiłam brzegi podstawki taśmą maskującą, aby uzyskać idealne krawędzie.

Następnie pomalowałam niezabezpieczoną część podstawki brązową farbą w sprayu i pozostawiłam do wyschnięcia.

Kiedy farba wyschła, odkleiłam taśmę malarską z brzegów spodka. Następnie nałożyłam nową warstwę taśmy, tym razem na pomalowaną wcześniej powierzchnię, aby ochronić ją podczas kolejnego etapu malowania. Przystąpiłam do pokrywania niezabezpieczonej powierzchni beżową farbą. Pomalowane podstawki pozostawiłam na folii ochronnej, aby mogły spokojnie wyschnąć.

Nakładanie kapelusza na jesienne grzyby

Kiedy upewniłam się, że wszystkie elementy są suche, przyszedł czas na złożenie grzybków.
Na spodzie doniczki zamontowałam taśmę montażową tesa® Powerbond. Wybrałam właśnie tę, ponieważ przeznaczona jest to zewnętrznego montażu. Po przyklejeniu paska taśmy mocno docisnęłam go do doniczki przez około 5 sekund na całej jego powierzchni.

 

Następnie przymocowałam podstawkę do taśmy i mocno docisnęłam do trzonu grzybka.

 

Jesienne grzyby z doniczekGotowe grzybki postanowiłam położyć pod drzewem iglastym. Taki zabieg stworzył w moim ogrodzie mały, leśny kącik. Wokół rozsypałam wcześniej znalezione w lesie szyszki. Wykorzystałam je już ostatnio komponując jesienny stroik – jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć to koniecznie zerknijcie. Dekoracje ogrodowe stwarzają niesamowitą atmosferę, a cieszą jeszcze bardziej gdy są wykonane własnoręcznie.

Jesienne grzyby z doniczek

 

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.