Wróć do wpisów
20 lipca 2020

Kolorowe motylki z klamerek

Planując urodzinowe przyjęcie w ogrodzie dla swoich dzieci wpadłam na pomysł, aby z tej okazji przyozdobić ogród. A zamiast standardowych balonów i girland, postawiłam na coś zupełnie innego – za to równie kolorowego! W tym wpisie zobaczysz jak w łatwy sposób wraz z dziećmi stworzyłam dekorację, robiąc motylki z klamerek.  To wyjątkowo szybka i prosta metoda aby  nadać  przyjęciu  charakteru.  Na  dodatek  nie wymaga  żadnych specjalnych zakupów, a jeśli planujesz piec muffinki i kolorowe babeczki to możesz wykorzystać ten sam zestaw papilotek. Dzięki temu ozdoby będą  spójne i zgodne z ogólnym motywem kolorystycznym przyjęcia.Motylki z klamerek i papilotek

Co będzie potrzebne do wykonania motylków z klamerek:

Pastelowe papilotki

Na naszym przyjęciu urodzinowym nie mogło zabraknąć ulubionych przez moje dzieci muffinek, do przygotowania których  potrzebne są papilotki. I właśnie tych papilotek postanowiłam użyć do stworzenia motylków. Dzięki temu motyw przyjęcia w kolorze żółtym i niebieskim został zachowany.

Co zrobić z papilotkami:

  1. Składamy papilotki na pół
  2. Ponownie składamy na pół i kleimy.
  3. Dwie tak złożone papilotki sklejamy ze sobą czubkami.

Jak przymocować papilotkę do klamerki?

Ucinamy drucik kreatywny i formujemy z niego czułki. Następnie przy pomocy kleju w żelu mocujemy je w „chwytającej” części klamerki. Po kilku sekundach możemy złapać za drugą część klamerki, nacisnąć/otworzyć i wsunąć nasze papilotkowe skrzydelka do środka. Przy pomocy pisaka rysujemy motylkowi buźkę i w ten sposób nasze motylki z klamerek są gotowe!

Wspólne zdobienie ogrodu motylkami z klamerek

Motylki z klamerek można bardzo łatwo zamontować w ogrodzie. Uwielbiam ogrodowe dekoracje tutaj możecie podejrzeć ogrodowe ludziki, które przygotowywałam w zeszłym roku z użyciem tego samego kleju.

Super zabawą jest już ozdabianie ogrodu tuż przed przyjęciem. Zaangażuj w to najmłodszych, będziesz miała wtedy chwilę czasu na przygotowania w kuchni. Motylki z klamerek można zawieszać na roślinach otaczających miejsce biesiady, ale równie pięknie ozdobią słomki, serwetki czy stołową zastawę.

Gotowe motylki z klamerek

 

motylkowy-ogród

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.