Wróć do wpisów
11 stycznia 2018

Znakowanie, ozdabianie doniczek sposobem na przywołanie wiosny

Za oknami szaro, buro i pada – na dodatek to nie śnieg, który wniósłby trochę jasności i optymizmu, tylko znowu deszcz. Jak jest po Świętach, to właściwie już by się chciało aby przyszła wiosna. Dlatego już w połowie stycznia sprzątam choinkę i wszelkie świąteczne dekoracje. Ozdabianie doniczek z ziołami, które na szczęście są dostępne w każdej porze roku, to jeden z naszych domowych sposobów na przeczekanie do dni z lepszą pogodą.
Taśma malarska tesa i klej błyskawiczny tesa

W takie ozdabianie doniczek można wpleść jeszcze wątek edukacyjny. Jeśli mamy w naszym domowym zielniku kilka różnych ziół, to aby nasze dziecko na wszystko nie mówiło 'zioło’, albo to 'zielone’ możemy dodatkowo opisać doniczki.

Projekt wiosno przybądź wystartował!Taśma malarska tesa Sensitive i doniczka z ziołami

Znakujemy doniczki

Co jest potrzebne do uporządkowania naszego zielnikowego mini-ogródka?

  • ulubione zioła
  • doniczki, osłonki czy co tam pasuje do waszego wnętrza
  • taśma malarska tesa® Perfekt – proponuję różową taśmę do delikatnych powierzchni (łatwo się odkleja, nie uszkadza powierzchni i ma dosyć ciekawe walory estetyczne)

Taśma bardzo łatwo urywa się ręką, także wystarczy oderwać odpowiedni kawałek i na nim napisać właściwą nazwę rośliny. Ponieważ mam dosyć ciemną osłonkę, dlatego też przykleiłam dwa kawałki taśmy jeden na drugi, aby mocny czerwony kolor osłonki nie przebijał tak bardzo przez taśmę.Taśma malarska tesa do delikatnych powierzchni i ozdabianie doniczek

Jak już wiemy co mamy w naszym małym ogródku, to możemy teraz zrobić domownikom niespodziankę lub wspólnie z dzieckiem:

Ozdabiamy doniczki

Do tego celu wystarczy nam:

Wystarczy na drewnianą biedronkę nanieść kropelkę kleju w żelu tesa® przyłożyć do osłonki, chwilkę przytrzymać i gotowe. To samo robimy z drewnianymi tulipanami czy innymi wiosennymi ozdobami.

Błyskawiczny klej w żelu tesa i przyklejanie ozdób

Całkiem dumna byłam ze swojego dzieła, tym bardziej, że się za bardzo nie napracowałam. Ale mój mały smyk stwierdził, że co to za ogródek, którym nie latają motyle. Hmm, no w sumie racja. Poszperałam w moich magicznych kartonach – mam już 4 kartony z takimi potrzebnymi materiałami DIY. I na szczęście udało mi się znaleźć niezbędne motyle.

Motyle w ogródku z ziołamiSekundowy klej w żelu tesa i drewniane motyle, biedronki

Czego użyłam do postawienia tzw. 'kropki nad i’ w naszym domowym zielniku?

Na brzuszku motyla wycisnęłam kroplę kleju w żelu tesa®.

Klejenie błyskawicznym klejem w żelu tesa

 

Następnie przyłożyłam wykałaczkę i już po chwili motyl był należycie przytwierdzony do patyczka.

Przyklejanie patyczka błyskawicznym klejem w żelu tesa

Klej błyskawiczny w żelu tesa

Wystarczyło wetknąć ozdoby do doniczek i od razu zrobiło się jakoś tak przyjemniej, będzie łatwiej dotrwać do prawdziwie wiosennych dni.
A jak jeszcze można zaprosić wiosnę do siebie? Wysiejmy zdrowe i przepyszne kiełki. Obecnie nie tylko w sklepach ogrodniczych, ale również w wielu marketach bez problemu można zakupić różne rodzaje kiełków do samodzielnego wysiania. Naczynia z kiełkami można oczywiście oznakować metodą podaną w tym wpisie, albo można skorzystać ze sposobu opisywania słoików z przetworami.Różowa taśma malarska tesa i znakowanie osłonek

5/5 - (1 vote)

5/5 - (1 vote)

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.