Wróć do wpisów
12 lipca 2021

Ozdoba do ogrodu – książki z cegieł

Wczesne lato to mój ulubiony moment w roku, ponieważ ciężka praca w ogrodzie zostaje nagrodzona pięknie rosnącymi roślinami. Pod koniec czerwca ogród, o który zadbałam jesienią oraz wiosną zaczyna rozkwitać i pięknie pachnieć. W tym czasie prace ogrodnicze są zdecydowanie rzadsze i wtedy bardziej skupiam się na dekoracjach. Po ostatnich przebudowach przed domem, w których wyrównaliśmy podjazd, zostało nam parę cegiełek. Pomyślałam że nadadzą się one jako ozdoba do ogrodu – tak właśnie wpadłam na pomysł książek z cegieł.

Dekoracja do ogrodu - książki

Do przygotowania tej oryginalnej ozdoby do ogrodu przyda się:

Malowanie okładki

W pierwszym kroku należy pomalować okładkę książki czyli przód i tył cegły oraz jeden z dłuższych boków. Aby nie poniszczyć trawy, przed malowaniem rozłożyłam folię ochronną, która została mi jeszcze po wykonaniu jesiennych grzybów z doniczek.

Zabezpieczanie okładki

Jak już cegła wyschnie, oklejamy ją dokładnie taśmą malarską wokół niepomalowanego rantu, dzięki czemu uzyskamy równe odcięcie pomiędzy kolorami. To szczególnie ważne jeśli używa się farby w sprayu, ponieważ trudniej jest ją równo rozprowadzać.

Malowanie kartek w książce

Do zimitowania kartek w książce użyłam białej farby, ale myślę, że jasno beżowa też się do tego świetnie nadaje – wtedy książka nabiera charakteru starszych tomów. Po pomalowaniu można od razu usunąć taśmę, po czym pozostawić cegłę do wyschnięcia.

Tytułowanie książki, która stanie się ozdobą do ogrodu

Aby pomalowana cegła nabrała autentycznego wyglądu trzeba ją zatytułować zarówno na przodzie okładki, jak i na grzbiecie. Do dekorowania użyłam wodoodpornych markerów – książki będą stały na w ogrodzie, więc napisy muszą być odporne na deszcz i wilgoć.

Książka jest piękną ozdobą

Zawsze uważałam, że książki oprócz ogromnej skarbnicy wiedzy są też po prostu piękną ozdobą. Pomimo, że w podróży często używam czytnika ebooków, to jednak preferuję posiadanie fizycznej kopii książki, szczególnie gdy wydanie jest pięknie oprawione. Teraz mam książki już nie tylko w domu, ale i w ogrodzie. Od razu widać, że to dom prawdziwego mola książkowego :)

Dekoracja na taras - książki z cegieł

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.