Wróć do wpisów
25 maja 2020

Ozdobna podpora na kwiat – pomysł na praktyczną dekorację

Ozdobna podpora na kwiat – skąd taki pomysł? Wyprowadziłam się z rodzinnego domu na studia dokładnie 7 lat temu. Od tamtej pory przewinęłam się przez 9 mieszkań i 5 miast. Wyprowadzając się z domu dostałam wyprawkę oraz udałam się pierwszy raz do sklepu z artykułami domowymi. Szybko przekonałam się, że mieszkanie z lokatorami ma swoje wady i zalety. Potrafili szorować widelcem po mojej nowej teflonowej patelni, czy włożyć do zmywarki świeżo naostrzone, pastelowe noże. Jednak wieczorne wino, herbata i całodobowe wsparcie podczas moich miłosnych czy studenckich rozterek wszystko mi wynagradzało :)

Po wyrzuceniu porysowanej patelni oraz usunięciu kolejnej niewykręconej na czas ścierki uznałam, że będę chomikować niektóre nowe, ulubione przedmioty na „kiedyś”. Dlatego, kiedy dojrzałam do decyzji wyprowadzenia się ze studenckiego mieszkania miałam zupełnie nowy różowy nóż, szarą deskę, silikonowe szpatułki, kilka ścierek, blaszkę i piękne geometryczne miski w kolorze rose gold.

Ozdobna podpora na kwiat

Ozdobna podpora na kwiat z misek

Różowo-złote miski dostałam od mamy, która wypatrzyła je w sklepie i postanowiła kupić jedną dla mnie i jedną dla siebie. Po otrzymaniu prezentu ukryłam go w szafie w pudełku o nazwie „do poważnego i samodzielnego mieszkania”. Jednakże w moim nowym mieszkaniu meble kuchenne są w czerwonym kolorze, a w salonie rządzi beż i żółte złoto… Jak bym tej miski nie ustawiła – nie pasowała w żadnym miejscu. W związku z tym musiałam ponownie schować ją w szafie.

Przy każdej wizycie u rodziców, w dalszym ciągu dostaję wyprawkę. W tej ostatniej znalazła się geometryczna miska mamy, która po remoncie całkowicie przestała jej pasować do wystroju. Musiałam więc wymyślić sposób na wykorzystanie obu misek. Wystarczyło, że przyłożyłam je do siebie i przyszedł mi do głowy pomysł na ozdobną podporę do kwiatka. Chyba byłam pierwszą osobą w historii sklepu ogrodniczego, która dobierała kwiat do podpory, a nie na odwrót, wybór padł na Wilca, ponieważ podobno oplecie on wszystko.

Do wykonania dekoracyjnej podpory na kwiat potrzebne będą:

Szybki sposób na wykonanie podpory na kwiaty DIY

Nałożyłam około 5 cm taśmy na krawędź jednej, metalowej misy i odcięłam.

Taśmę uformowałam na krawędzi miski, tak aby otoczyła metalowy stelaż. Kolejnym krokiem było usunięcie paska zabezpieczającego z taśmy.

Przezroczystą taśmę umieściłam w czterech miejscach po przeciwnych stronach, a następnie skleiłam ze sobą obie miski.

Ozdobna podpora na kwiat gotowa!

Do stworzenia ozdobnej podpory wykorzystałam taśmę montażową zewnętrzną, która jest odporna na warunki atmosferyczne, a przy tym wygląda bardzo estetycznie. Co prawda taśma, która powstała z myślą o montażu na cegle i kamieniu na zewnątrz pomieszczeń, zastosowana w ten sposób nie uzyska swojej pełnej mocy klejenia, ale zapewni stabilne i wytrzymałe połączenie obu misek.

Ozdobną podporę chowam pod daszkiem, kiedy tylko spadnie deszcz, a kwiat podlewam konewką bez sitka, aby precyzyjnie wycelować w doniczkę. Miski są ze stali nierdzewnej, ale mimo wszystko nawet produktów nierdzewnych nie warto narażać na wilgoć i mocne słońce. Dlaczego? Aby mogły zdobić nasze ogrody  i wnętrza jak najdłużej. Jeżeli nie znajdziesz w swojej kuchni nic do wykonania ozdobnej podpory, sprawdź składzik lub piwnicę. Tutaj znajdziesz pomysł na ozdoby do ogrodu, w którym wykorzystałam doniczki. A Ty wykonałaś/eś już jakieś dekoracje ogrodowe w tym sezonie?

umieść kwiat w kuliKula na kwiat

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.