Wróć do wpisów
23 marca 2020

Ozdoby na Wielkanoc DIY – zające i kurczaki z włóczki

Święta to dla mnie zawsze dobra okazja do wymyślania nowych projektów DIY. Chociaż na Wielkanoc nie przystrajam całego domu tak jak na Boże Narodzenie, staram się różnymi detalami przemycić wiosenny nastrój do mieszkania. Zwykle robię stroiki z kwiatów i zielonych gałązek lub bazi, na których zawieszam kolorowe pisanki. Na półkach stawiam dekoracyjne jajka. W tym roku, wykorzystując wolny czas i resztki włóczki, postanowiłam zrobić nowe ozdoby na Wielkanoc – zające i kurczaki z pomponów.

Ozdoby z Wielkanoc z włóczki

Pomysł wpadł mi do głowy dość niespodziewanie podczas robienia porządków w piwnicy. Wśród zrobionych dawno temu pisanek z muliny, znalazłam kilka starych, kupnych kurczaczków. Ich stan niestety nie był najlepszy – większość była wybrakowana i wygnieciona. Pomyślałam jednak, że zrobienie czegoś podobnego nie powinno być zbyt trudne i zabrałam się do pracy.

Z czego zrobić ozdoby na Wielkanoc?Dekoracje wielkanocne diy - potrzebne materiały

 

Jak przygotować ozdoby na Wielkanoc z włóczki?

Zaczęłam oczywiście od zrobienia pomponów. Całkiem niedawno odkryłam jak łatwo można je zrobić i na ile różnych sposobów wykorzystać. Więcej informacji na temat techniki tworzenia pomponów znajdziecie w tym wpisie, w którym przygotowywałam swoją wersję sztucznych kwiatów.

Dla urozmaicenia moich wielkanocnych dekoracji, zdecydowałam się przygotować dwa popularne symbole tego święta – kurczaczki i zajączki.

Wielkanocne zające w wersji DIY

Do przygotowania zajączków wykorzystałam białe druciki kreatywne. Uformowałam kształt zajęczego ucha i odcięłam nadmiar drutu. Następnie przygotowałam drugi, identyczny element.

Odcięty wcześniej nadmiar drucika zwinęłam „w ślimaka”, tworząc w ten sposób okrągły ogonek królika.

A gdy uszy i ogon były gotowe, zabrałam się za przyklejanie wszystkich elementów do pompona, przy pomocy mojego ulubionego kleju.

Uniwersalny klej w płynie jest bardzo wygodny w użyciu, a przy tym niezwykle szybko łączy różne materiały.

Na początek – małe, czarne koraliki, które miały imitować oczy. Do tego wystarczyła dosłownie kropla kleju, nałożona cienką, precyzyjną końcówką.

Po naklejeniu oczu, nieco niżej przykleiłam pomarańczową, samoprzylepną perełkę, która posłużyła za nos mojego zająca. Na koniec, w odpowiednim miejscu dodałam też przygotowane wcześniej uszy i ogon z puszystego drucika.

Ozdoba wielkanocna – kurczaczek DIY z pompona

W podobny sposób przygotowałam wielkanocnego, żółtego kurczaczka. W tym przypadku, poza pomponem potrzebny był mi jedynie czerwony drucik i czarne koraliki. Oczy pisklaka przykleiłam tak samo, jak wcześniej w przypadku zająca.

Niewielki kawałek drutu zagięłam na pół, tworząc dziób, a z dwóch kolejnych fragmentów zagiętych w kształcie litery L, zrobiłam nogi kurczaczka. Wszystkie elementy nakleiłam w odpowiednich miejscach i gotowe!

Ozdoby na Wielkanoc z pomponów gotowe w kilka minutOzdoby na Wielkanoc - kurczak i zajączek

Tak naprawdę, najbardziej czasochłonnym etapem podczas przygotowywania tych dekoracji było samo zrobienie puszystych pomponów. Przyznam jednak szczerze, że nawet to, zajęło mi dosłownie chwilę. Im większą ma się wprawę tym idzie szybciej, a pompony z każdym kolejnym są ładniejsze, bo nabiera się wyczucia w tym ile wełny potrzeba aby uzyskać pożądany efekt.

Zrobiłam pierwsze trzy w ramach rozgrzewki, ale planuję dorobić jeszcze kilka. Posadzę je przy nakryciach przed Wielkanocnym śniadaniem – dzięki temu będą zarazem ozdobą i drobnym upominkiem dla każdego. Chociaż jak znam życie, pewnie dzieciaki zgarną od razu wszystkie do zabawy :)

A wy jak dekorujecie swoje wielkanocne stoły?

Ozdoby na Wielkanoc z pomponów

4.5/5 - (2 votes)

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.