Wróć do wpisów
20 maja 2019

Pieczątka w kształcie serca na dzień Mamy

Czy Wasze dzieci też tak kochają różnego rodzaju stemple i pieczątki? Obecnie na rynku dostępny jest ogromny wybór pieczątek: motywujące, edukacyjne, z imieniem, o różnych kształtach i motywach. Istny stempelkowy zawrót głowy! Pozwalają się one nie tylko bawić, ale i uczyć. Dzięki nim maluchy poznają literki, cyferki, zwierzęta, pojazdy czy budowle. Mogą własnoręcznie ozdabiać rysunki, a niekiedy, gdy małego artystę porwie wena, ściany i meble ;-)

Takie stempelki łatwo też jest wykonać samemu, dodatkowo ucząc dzieci kreatywności i ponownego wykorzystania potencjalnie nieużytecznych już przedmiotów. Z rolki po ręczniku papierowym w kilku prostych krokach może powstać pieczątka w kształcie serca. Przygotowałam ją niedawno z moją siostrzenicą, a pomysł może przydać się na przykład podczas przygotowywania laurki na dzień Mamy.

Co jest potrzebne do stworzenia kartki zdobionej pieczątką w kształcie serca:

Pastelowe wyklejanie

Do stworzenia kartki dla mamy wybrałyśmy pastelowe kolory. W pierwszym kroku przecięłyśmy różową kartkę na pół. Otrzymany prostokąt przykleiłyśmy na środku całej, fioletowej kartki z pomocą kleju w sztyfcie tesa ®. Zrobiłyśmy to „na oko”, bez dokładnych pomiarów, ale mimo wszystko udało się zrobić to dość prosto.

Brokatowe napisy i  różowa ramka

Do podpisania kartki chciałyśmy użyć ciekawszego rozwiązania niż zwykły długopis czy kredki. Zdecydowałyśmy się na klej brokatowy tesa®. Posiada on precyzyjny aplikator, co bardzo ułatwia pisanie. Tworzy się błyszczący napis 3D – podpatrzyłam to wcześniej u koleżanki, która robiła wpis o powitalnej tablicy weselnej.

Na różowej kartce zrobiłyśmy brokatowy napis miarowo wyciskając klej. Jego konsystencja pozwala na uzyskanie równych i pełnych linii. Po zakończeniu pisania na jakiś czas odłożyłyśmy kartkę, aby klej brokatowy mógł trochę podeschnąć.

Brzegi przyklejonej wcześniej różowej kartki okleiłyśmy taśmą washi, tworząc coś w rodzaju dodatkowej ramki na połączeniu dwóch kolorów. Polecam takie rozwiązanie szczególnie tym, którym proste wycinanie nie przychodzi z łatwością, ponieważ równiutkie wykończenie taśmy tuszuje wszystkie niedoskonałości.

Recyklingowa pieczątka w kształcie serca

Rolkę po ręczniku kuchennym zgniotłyśmy w pół – dzięki temu łatwiej jest ją przeciąć, a po drugie pomaga to później w uzyskaniu kształtu serca. Następnie odcięłyśmy kawałek rolki, tak aby stempelek był wygodny w użyciu. W kolejnym kroku, jedno z zagięć skierowałyśmy do środka koła – w ten sposób od razu uzyskałyśmy pożądany kształt. Serce niemalże stworzyło się samo. Na koniec wszystko zabezpieczyłyśmy taśmą – my wykorzystałyśmy tą samą taśmę washi, którą wcześniej ozdobiłyśmy kartkę. Oklejenie taśmą z dwóch stron zapobiega rozwinięciu się serducha, przy tworzeniu pieczątki. Gotowy stempelek wystarczyło już tylko zamoczyć w farbie i ozdabiać kartkę.

Pieczątka na dzień matki

Zrobienie pieczątki zajęło nam dosłownie chwilę, a na dodatek nie wymagało żadnych szczególnych przygotowań czy materiałów. Jestem pewna, że taką własnoręcznie wykonaną kartą nawet największy urwis rozmiękczy serce swojej ukochanej Mamy.

Już niedługo święto naszych ukochanych Mam i z tej okazji życzę wszystkim Mamom, abyście tak wyjątkowo, jak w ten dzień, czuły się codziennie.

pieczątka w kształcie serca

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.