Wróć do wpisów
03 września 2019

Plan lekcji – kolorowy szablon do pobrania

Za nami pierwszy dzień szkoły i właśnie mój wspaniały drugoklasista w wakacyjnym nastroju popędził na boisko. Właściwie to już jesteśmy całkowicie przygotowani do szkoły. Jeszcze w sierpniu zakupiłam zapas zeszytów i różnych akcesoriów plastycznych. Na szczęście nie trzeba biegać za książkami, bo załatwienie tego tematu jest po stronie szkoły. A dzisiaj pani wychowawczyni przekazała nam plan lekcji, który oczywiście zamierzam stosownie zaadoptować.

Plan lekcji przy biurku

Plan lekcji w czarno-białej wersji, na dodatek ledwo wydrukowanej, słabo wyglądałby przy biurku. Dlatego jak tylko zamknęły się drzwi za Kamilem, zajrzałam do mojego pudełka ze skarbami tesa i na szczęście znalazłam tam to, co chodziło mi po głowie od momentu wyjścia ze szkoły.

Drobiazg potrzebny do zawieszenia planu lekcjiPłatki samoprzylepne tesa TACK i plan lekcji

Pewnie wielu z was przy okazji zakupów wyprawki szkolnej, nabyło jakiś plan lekcji. Jeśli tak, to w sumie nie pozostaje wam nic innego jak tylko go zawiesić korzystając np. z mojej porady. Czasem jest jednak tak, że albo zrobi się błąd podczas pisania, albo w trakcie roku szkolnego zajęcia ulegną przesunięciu i trzeba nanosić poprawki. Taki pokreślony plan lekcji, raczej nie wygląda estetycznie. Dlatego, jeśli nie zakupiliście jeszcze planu lekcji, albo chcecie wymienić ten pokreślony na nowy, to wystarczy, że do kolorowej drukarki włożycie kartkę białego papieru technicznego i plan lekcji gotowy. Polecany przeze mnie szablon, drukuje się w pięknych, żywych kolorach. Na dodatek jest na tyle sztywny, że po zamocowaniu, nie faluje, tylko bardzo ładnie przylega do ściany.

Co wybrać, aby dekoracyjnie zawiesić plan lekcji?

Pracując na co dzień w samoprzylepnym świecie tesa, przy takich okazjach jak ta, naprawdę nie jest łatwo zdecydować się na odpowiedni produkt. Oczywiście najważniejszym kryterium jest zamocowanie planu lekcji tak, aby mieć później możliwość wymiany lub ewentualnie całkowitego usunięcia go ze ściany. Standardowo użyłabym przezroczystych płatków tesa® TACK, które umożliwiają dyskretne mocowanie takich lekkich kartek, bez uszkadzania ściany czy też pozostawiania tłustej plamy na ścianie lub na samej kartce. Gdyby kartka była większa, w formie plakatu, to pewnie użyłabym plastrów montażowych tesa® Powerstrips. No i są przecież jeszcze śliczne, dekoracyjne taśmy washi. Te papierowe tasiemki bardzo dobrze sprawdzają się m.in. do mocowania wydruków na ścianie. I niech mi ktoś powie, że w kontekście takich możliwości, łatwo jest podjąć decyzję.

Mocowanie i dekorowanie w jednym!

Po namyśle dla mojego drugoklasisty wybrałam niebieskie płatki tesa® TACK. Bardzo często wspólnie dekorujemy nasz dom przy różnych okazjach. Więc dobrze wiem, że wszystkie dekoracje w stosownych kolorach (za wyjątkiem różowych), będą miłą niespodzianką dla mojego smyka. Z arkusza odkleiłam okrągły płatek, a następnie przykleiłam nim jeden z rogów planu lekcji. Taki sam płatek nakleiłam na przeciwległy róg kartki. Pozostałe dwa rogi przykleiłam płatkiem w kształcie kwiatka. Dla zainteresowanych – na arkuszu są jeszcze kwadratowe płatki. Aby rozweselić całą ścianę, na przezroczyste płatki tesa® TACK przykleiłam pasujące kolorystycznie kwiatki.

Młody wrócił z grania w piłkę zziajany i zgrzany, ale bardzo szczęśliwy i całkowicie zaakceptował nowy element dekoracyjno – praktyczny nad swoim biurkiem. A przy okazji, podrzucił mi dobry pomysł. W kuchni wisi plan naszego domowego menu, więc postanowiliśmy, obok niego zawiesić plan zajęć Kamila wraz z dopisanymi zajęciami dodatkowymi.

Jeśli lubisz mieć w domu czy w biurze wszystko poukładane i dobrze zorganizowane, to pomocne mogą być dla Ciebie darmowe szablony do pobrania, które zamieszczone są również w innych wpisach:

A tak prezentuje się aktualnie plan lekcji zawieszony przy biurku mojego smyka.

Plan lekcji i płatki samoprzylepne tesa TACK

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, ale na półce nadal siedzi jedna z marionetek, które zrobiliśmy w sierpniu. To akurat kot, należący do młodszej siostry Kamila. Pomiędzy występami domowego teatru, papierowe zwierzaki stanowią ładną dekorację pokoju. Dla urozmaicenia zabawy, mamy w planie stworzyć więcej zwierzaków, ale pewnie odłożymy to do weekendu.

 

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.