Wróć do wpisów
16 września 2019

Skrytka na klucz

Zdarzyło Wam się zapomnieć klucza od domu? Albo poprosić sąsiada, aby podlał kwiatki podczas Waszej nieobecności? Czasami zdarzają się sytuacje, w których trzeba schować klucz koło domu tak, aby nikt postronny nie domyślił się gdzie on może być. U nas w domu przewinęło się już kilka skrytek. Obecnej Wam nie podpowiem ;-), ale jako przykład naszej kreatywności pokażę Wam jak wyglądała wypróbowana przeze mnie skrytka na klucz ze słoika.

skrytka na klucz w doniczce

Do przygotowania skrytki na klucz potrzebujesz:

 

Przygotowanie skrytki

Samo przygotowanie jest bardzo proste i zajmuje maksymalnie 10 minut. Wystarczy nakleić kawałek taśmy na wyczyszczoną wcześniej zakrętkę słoika, docisnąć ją przez około 5 sekund aby porządnie się przykleiła, a następnie zdjąć folię ochronną i przykleić kamień. Kamień powinien być na tyle duży, aby zakryć zakrętkę. Ważne jest to, aby przed klejeniem upewnić się, że obie powierzchnie są czyste. Piach, brud i kurz mogą znacząco osłabić siłę klejenia.

Na koniec wystarczy już tylko schować klucz do słoika, zakręcić i skrytka na klucz jest gotowa! Do klejenia w tym przypadku najlepiej zastosować taśmę montażową, której można używać na zewnątrz. Warto w taką zainwestować z uwagi na to, że jest ona odporna na wilgoć oraz na wysoką temperaturę.

chowanie klucza

Skrytka na klucz, którą schowasz w ogrodzie

Taką skrytkę na klucz można schować bezpośrednio do ziemi w ogrodzie lub do doniczki. Polecam też dodać parę kamieni, aby całość wyglądała jak najbardziej naturalnie i nie wzbudzała podejrzeń ;-) A jeśli zostanie Wam jeszcze kilka kamieni, możecie zrobić z nich dodatkową dekorację – na przykład jedną z tych: Ozdoba z kamieni i Ślady stóp.

 

 

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.