Wróć do wpisów
01 grudnia 2020

Trójwymiarowy obrazek z choinką

Pamiętacie wpis o trójwymiarowej kartce świątecznej, którą stworzyłam wraz z moim 5-letnim chrześniakiem? Dzięki temu, udało mi się rozbudzić jego wyobraźnię i chęć do działania. Powiem nawet więcej – tak bardzo spodobało mu się nasze wspólne wyklejanie, że musiałam wymyślić kolejny projekt. W końcu tytuł „najlepszej cioci” zobowiązuje. Ponieważ najwięcej radości sprawiło mu wykonanie harmonijkowego drzewka wewnątrz kartki, postanowiłam wykorzystać jego motyw i stworzyć nie kartę, a trójwymiarowy obrazek z choinką. Pomyślałam, że tym razem drzewko mogłoby wyglądać zupełnie inaczej. Wystarczy przecież zamiast zaginać kartki, zwinąć je w ruloniki i już otrzymamy bardzo oryginalne rozwiązanie. Zobaczcie jakie to proste!

Czego potrzebujesz, żeby stworzyć trójwymiarowy obrazek z choinką?

 • czerwona kartka A4
 • nożyczki
 • ramka na zdjęcie A4
 • zielone kawałki papieru wielkości:
  • 11 x 5 cm
  • 11 x 8 cm
  • 11 x 12 cm
  • 12 x 15 cm
  • 18 x 16 cm

 

Jak wykonać świąteczny obrazek?

Na początek wyjęłam szybkę z ramki i włożyłam do niej czerwoną kartkę – bazę mojego trójwymiarowego obrazka z choinką. Z zielonych kawałków papieru uformowałam ruloniki o szerokości od 5 do 16 cm i skleiłam je dwustronną taśmą tesa®. W ten sposób powstała baza mojego świątecznego drzewka: od najmniejszego ruloniku u szczytu do największego u podstawy. Tej samej taśmy użyłam, żeby przykleić choinkę do czerwonej kartki w ramce. Następnie pocięłam sznurek na równe kawałki i przykleiłam je za pomocą kleju błyskawicznego tesa® pod drzewkiem, tak by tworzyły jego pień.

Przeszłam później do najprzyjemniejszej części, czyli dekorowania. Tutaj też świetnie sprawdził się klej błyskawiczny tesa®, który można precyzyjnie nałożyć nawet na najmniejsze elementy. W myśl zasady, że mniej znaczy więcej, zdecydowałam się na subtelne ozdobienie brzegów choinki złotymi i srebrnymi cekinami oraz złotą gwiazdę na jej wierzchołku.  Pamiętajcie jednak, że w ozdabianiu choinki ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia. Trójwymiarowy obrazek z choinką będzie idealną ozdobą świąteczną lub prezentem, który możecie wykonać np. ze swoimi pociechami.

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.