Wróć do wpisów
14 maja 2019

Ulubione figurki pięknie wyeksponowane w pokoju dziecięcym

Moje dzieci mają już tyle prezentów, że czasem jest naprawdę trudno obdarować je czymś ciekawym, co nie znudzi się od razu. W sumie cieszę się, że im niczego nie brakuje, ale są takie chwile, że naprawdę trudno znaleźć to 'coś’. Zakupiłam na Dzień Dziecka ciekawe pozycje książkowe, ale miałam poczucie, że przydałoby się coś jeszcze. Potrzeba matką wynalazku? Oczywiście, a często to właśnie matka jest Odkrywcą. A było to tak…  Plastikowe zabawki moich pociech, są dosłownie wszędzie. Wśród nich, są także te najbardziej ulubione figurki. Córka wszędzie zabiera ze sobą wybrane postaci z Lego Duplo, a synek figurki Wojowników. Gdy patrzyłam jak młoda ustawia na półce w szeregu figurki Lego, wręcz mnie olśniło…

Ulubione figurki w nowym domku

… trzeba zadbać o właściwy, czyli dekoracyjny domek dla tych małych ludków. W firmie ktoś się o tym fachowo wypowiedział – ekspozytor na ulubione figurki, chociaż mi to trochę przypomina plaster miodu. Co prawda wykonałam ją sama, ale przygotowanie tej zabawki może być również pomysłem na zrobienie czegoś razem z dzieckiem, które z pewnością chętnie zdecyduje o kształcie i kolorach całej konstrukcji.

Co jest potrzebne aby przygotować taki domek?Potrzebne materiały do wykonania domku na ulubione figurki

Najlepiej nazbierać kory z taśm tej samej wielkości. W moim projekcie wykorzystałam 7 korów, ale oczywiście można uzbierać ich więcej i wykonać jeszcze większą konstrukcję, w zupełnie innym kształcie.

Jak wykonać ten niemal ekspozytor na ulubione figurki?

Na białą kartkę naniosłam wymiary rolki i wycięłam odpowiednie paski. Nastęnie do wnętrza koru przykleiłam kawałki dwustronnej taśmy tesa®.

Ostrożnie, tak aby rant paska papieru schodził się z krawędzią koru, wykleiłam i zamaskowałam białymi paski papieru kolorowe wnętrze rolki.

Aby konstrukcja dobrze się prezentowała, okleiłam zewnętrzną powierzchnię każdej rolki taśmą dekoracyjną. Dla mojej pociechy wybrałam niebieski wzór z serduszkami.

Następnie odcięłam kawałki taśmy dwustronnej z paskiem ochronnym tesa®, nakleiłam je na przygotowaną wcześniej serduszkową rolkę po taśmie…

… i skleiłam dwie rolki ze sobą. Potem dokleiłam kolejne i kolejne…

Dlaczego użyłam akurat tej taśmy dwustronnej a nie tej samej co poprzednio, na dyspenserku? Taśma dwustronna tesa® na dyspenserku jest cieniutka i tym samym idealna do dyskretnego przyklejania kartek papieru, zdjęć itp. Natomiast ta z papierkiem ochronnym jest już grubsza i mocniejsza. Dlatego właśnie pomyślałam sobie, że sprawdzi się lepiej, gdy na konstrukcję będą oddziaływały siły sprytnych łapek moich dzieciaków.

 

Ulubione figurki wyeksponowane w kolorowym domku

W ten oto sposób powstała nowa zabawka, która może być jednocześnie domkiem dla ulubionych figurek, czy też ekspozytorem na figurki – aby się pięknie prezentowały na półeczce. A co najważniejsze, pomoże uporządkować zabawki. Za chwilkę zabieram się za przygotowanie kolejnej takiej konstrukcji, tym razem dla synka. Jak wiadomo każdemu rodzicowi, jeśli dzieci ma się w podobnym wieku to najlepiej podarować im te same lub bardzo podobne prezenty. Dzięki temu, nikt nikomu niczego nie podbiera, a w domu panuje błogosławiona cisza i spokój. Myślę, że moje dzieciaki znajdą na tą zabawkę również inne zastosowanie. Płasko położona konstrukcja może być przecież świetnym rozwiązaniem na sortowanie drobiazgów.

Jeśli natomiast ktoś z was chciałby przygotować domek dla większych zabawek, polecam zajrzeć  do bajkowych domków dla kucyków.

Ulubione figurki w nowym miejscu

Ulubione figurki w nowym domku

Dekoracja z figurkami

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.