Wróć do wpisów
09 marca 2020

Wielkanocna dekoracja – pastelowe Baranki DIY

Już od początku stycznia hoduję kiełki rzodkiewki, rzeżuchy, słonecznika i wielu innych roślin w moich sprawdzonych porcelanowych kiełkownikach. Dlaczego tak wcześnie? Ponieważ zawsze po Nowym Roku mam poczucie, że wiosna jest już niedaleko. Automatycznie robię róże rzeczy, aby zimowy czas jak najszybciej minął. I tak już prawie dwa miesiące urozmaicamy nasze posiłki coraz to innymi kiełkami. Obecnie na rynku, jest tego tak dużo, że naprawdę jest w czym wybierać. Po kiełkach przyszedł czas na klimatyczne ozdoby. Tak bardzo chce się nam wiosny, że już miesiąc przed Świętami wielkanocna dekoracja z barankami w roli głównej, upiększyła naszą komodę.

Wielkanocna dekoracja - baranki DIY

Wykonanie pierwszego baranka wydawało mi się bardzo skomplikowane, ale drugi baranek poszedł już o wiele szybciej. Jak sobie teraz pomyślę ile było kolorów włóczki w pasmanterii, to czuję, że przede mną jest jeszcze morze możliwości.

Potrzebne elementy do wykonania baranka DIYPotrzebne elementy do wykonania dekoracji wielkanocnej

Same przygotowania to już było coś! Lody jedzone poza letnim sezonem smakują zdecydowanie bardziej intensywnie.

A więc do dzieła, Wielkanocna dekoracja w szczegółach!

Dwa patyczki po pysznych lodach skleiłam za pomocą czarnej taśmy izolacyjnej i tak powstała pierwsza para nóg.

Następnie każdy z patyczków okleiłam dokładnie tą samą czarną taśmą, tak aby mój baranek miał piękne, czarne rajstopy.

W ten sam sposób wykonałam drugą parę nóg i połączyłam je ze sobą. Jednocześnie komplet nóg przymocowałam do obręczy tamborka. Kilkukrotne owinięcie obręczy i nóg tworzy stabilne połączenie.

Brzeg tamborka okleiłam dwustronną taśmą. W jakim celu? Otóż dla wygodnego owijania obręczy włóczką. Taśma klejąca zapobiega ześlizgiwaniu się włóczki i nagromadzeniu jej w jednym miejscu.

I tak sobie owijamy… Prawda, że to łatwe i wręcz relaksujące?

Od dłuższego czasu miałam w głowie koncepcję tego baranka. Stąd głowa została w większości przygotowana parę dni wcześniej. Jasną kredką narysowałam na czarnym brystolu zarys głowy baranka, który następnie wycięłam.

Z resztek kleju formowalnego Sugru, które zostały mi po naprawie kabli wykonałam trójwymiarowe oczy, oraz nozdrza, w których wykałaczką zrobiłam odpowiednie dziurki.

Nad oczami nakleiłam pasek dwustronnej taśmy, a na niego loczek z nawiniętej na palec włóczki.

Następnie z drugiej strony nakleiłam dwustronną taśmę montażową, taką grubszą, aby lepiej dopasowała się do włóczkowego korpusu mojego zwierzaka.

Przyklejenie taśmy montażowej na tylną stronę głowy baranka

Po wykonaniu drugiego baranka stwierdziłam, że na przyszły rok postaram się o mniejsze tamborki i wykonam całe stado baranków. We współpracy z niezawodnym Zającem, ukryją małe upominki wielkanocne dla moich pociech.

W tym roku już się zdecydowałam wykorzystać pomysł z kolorowymi jajkami wieszanymi w ogrodzie i mam już nawet małe figurki Psiego Patrolu, które umieszczę w środku.

A czy w waszych domach też już na dobre rozgościła się wiosna?

Baranki DIY - dekoracja wielkanocnaBaranki DIY - dekoracja wielkanocnaWielkanocna dekoracja - baranki DIY

A na koniec mały tip. Otóż jeśli chcecie ustawić wydmuszkę z jajka na płaskiej powierzchni, bez jakiegoś specjalnego jajecznika, to wystarczy nakleić kawałek cienkiej dwustronnej taśmy. Gwarantuję, że takie wydmuszki jak moje z posianą w niej rzeżuchą bez problemu będą stały na płaskiej powierzchni.

 

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.