Wróć do wpisów
06 kwietnia 2020

Wielkanocne króliczki ze skarpetek

Nie wiem jak to się dzieje, ale zawsze mam w szafie jakieś skarpetki nie do pary. Też tak macie? I co zrobić z takimi osamotnionymi sztukami? Wyrzucić? Nie trzeba! Pokaże Wam w tym wpisie jak zrobić z nich ozdobę na zbliżające się Święta Wielkanocne – króliczki wielkanocne.

króliczki

Co jest potrzebne do przygotowania króliczków wielkanocnych:

Nawijanie skarpety na taśmę

W pierwszym kroku należy nasypać do skarpety sypkie wypełnienie. Myślę, że najbardziej ekologicznym wyborem byłby piasek, jednak z uwagi na deszczowy dzień zdecydowałam się na użycie ryżu. Aby ułatwić sobie nasypanie ryżu do skarpety nawinęłam ją na rolkę taśmy, którą później użyję do ozdabiania króliczka. W taki sposób z łatwością uzupełniłam środek skarpety.

Wiązanie sznurkiem

Ten krok jest kluczowy, ponieważ nadajemy wypełnionej skarpecie kształt króliczka. Jak to zrobić? Wystarczy kawałkiem sznurka przewiązać skarpetę na wysokości ¾, tak aby trochę sypkiego wypełnienia zostało nad wiązaniem – tworzymy szyję króliczka. Następnie zawiązujemy drugi supełek całkowicie zabezpieczając ryż w skarpecie przed wysypaniem- tworzymy głowę króliczka.

Wycinamy uszka

Nasza skarpetka coraz bardziej przypomina króliczka. Brakuje mu jego znaku charakterystycznego – króliczych uszu. Wykonuje się je w dwóch prostych cięciach pozostałej górnej części skarpety – wycinamy w środku materiał w kształcie litery V – jak na zdjęciu.

Wytworna mucha

Nasz króliczek musi być oczywiście odświętnie ubrany na świąteczne śniadanie wielkanocne, dlatego przystroimy go w wytworną muchę zrobioną z czarnej taśmy klejącej tesa® Duct. Taśmę miałam jeszcze po tym jak mąż naprawiał nią rowerek naszego syna. Z taśmy wycinamy ok 4 cm pasek i składamy go na pół, tak aby taśma się ze sobą skleiła. Z powstałego 2 cm kawałka formujemy harmonijkę zginając go co 5 mm. Składamy harmonijkę w środku i przyklejamy ją do króliczka paskiem taśmy.

Błysk w oku

Ostatni krok to oklejenie oczu i noska króliczkowi. Nosek narysowałam cienkim markerem, natomiast oczy wykleiłam cekinami.

Gotowe!

Króliczek gotowy! Zachęcam Was Kochani, abyście razem z dzieciakami wykonali całą króliczą rodzinkę i przystroili nimi dom lub ogród. A jeśli ktoś z was ma ochotę zrobić coś jeszcze, to po więcej porad na wielkanocny wystrój zapraszam tutaj.

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.