Wróć do wpisów
15 czerwca 2020

Ozdoby do ogrodu – wiszące muszelki

Za każdym razem kiedy jestem na plaży i widzę muszelki to nie mogę powstrzymać się od ich zbierania. Też tak macie? W ten sposób w domu uzbierała mi się pokaźna kolekcja, która niestety tylko leży i się kurzy. Za każdym razem obiecuje sobie, że coś z nimi zrobię. W tym roku podczas porządkowania szafki z ozdobami wielkanocnymi nasunął mi się pomysł na zrobienie wiszącej ozdoby do ogrodu z muszelek.

Co jest potrzebne do zrobienia wiszącej ozdoby do ogrodu z muszelek:

Przygotowanie sznurka do ozdoby do ogrodu

W pierwszym kroku przygotowałam pięć 30-to centymetrowych kawałków sznurka oraz cztery, które miały około 15 centymetrów. Biało-niebieski sznurek miałam w swoich zapasach, ale jakbyście musieli kupować, to najlepiej wybrać taki, który rozprostuje się pod ciężarem muszelek. Moim zdaniem, marynarski wzór i kolor dobrze komponuje się z resztą ozdoby, ale sznurek w naturalnym kolorze też świetnie się sprawdzi.

Przewiązywanie sznurka do tamborka

Dłuższe kawałki sznurka przewiązałam do tamborka i rozsunęłam w miarę w równych odległościach na okręgu.  Mój tamborek nie jest zbyt duży, więc miejsca wystarczyło mi na 5 sznurków. Oczywiście nie musicie korzystać z tamborka, równie dobrze możecie użyć kawałka drutu zagiętego w okrąg. Chociaż polecam mieć tamborek w domu, bo poza haftowaniem, można wykorzystać go choćby do wykonania takiej pięknej ozdoby, jak wielkanocne baranki DIY.

Ozdabianie muszelkami i koralikami

Najwięcej przyjemności sprawiło mi ozdabianie sznurków muszelkami oraz koralikami. Użyłam kleju błyskawicznego tesa, ponieważ potrzebny był produkt, który szybko zwiąże oraz utrzyma ciężkie muszelki na miejscu, nawet wtedy gdy będą powiewały na wietrze. Przyklejałam kolejno muszelki oraz koraliki do każdego ze sznurków.

Podwieszanie ozdoby z muszelek

Na koniec wykorzystałam krótsze odcinki sznurka, tak aby stworzyć z nich uchwyt do zawieszania ozdoby do ogrodu. W tym celu przywiązałam je kolejno do tamborka, a następnie związałam ze sobą. Do podwieszania ozdób na suficie polecam haczyk sufitowy marki tesa. Jest łatwy w aplikacji i co ważne – usuwalny bez pozostawiania śladu.

Muszelki w ogrodzie

Taka ozdoba sprawdzi się zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Nasza szybko znalazła swoje miejsce. Razem z dziećmi podwiesiliśmy ją nad wejściem do ich domku w ogrodzie.

Przygotowanie ozdoby do ogrodu z muszelek

Rate this post

Podziel się

kreatywne DIY

Blog z pasją nie tylko dla pasjonatów klejenia, ale również dla poszukujących praktycznych i niecodziennych rozwiązań, oryginalnych inspiracji czy dekoracji.